Новини

Українське підпілля ліквідовує колаборантів та зриває плани ворога щодо референдуму, – огляд з ТОТ

Навігація та корисні матеріали

Минулого тижня українське підпілля зменшило кількість колаборантів на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) та підірвало штаб окупантів з підготовки до “референдуму”. Новий дайджест новин спротиву окупації – далі.

На ТОТ поменшало колаборантів

28 серпня в Михайлівці (Мелітопольський район) знайшли повішеним Андрія Рижкова, який називав себе керівником окупаційної поліції.

Рижков раніше був українським прикордонником, після виходу у відставку заснував громадську організацію “Прикордонники Михайлівщини”. Однак після окупації сам звернувся до російських загарбників і запропонував себе в якості «начальника поліції».

Того ж дня увечері у Голій Пристані було вбито екснардепа Олексія Ковальова. Колишнього депутата застрелили у власному будинку, його співмешканка загинула від ножових поранень в лікарні. Окупанти одразу оточили будинок й почали масштабні “фільтраційні заходи” в місті, але безрезультатно.

Зауважимо, раніше 26 серпня в окупованому Бердянську підірвали так званого “заступника керівника ДАІ” міста Олександр Колєсніков. Вибух пролунав поблизу оздоровчого центру “Криворізький гірник”. 

Колаборанти оцінили такі дії підпілля та втекли з тимчасово окупованих територій. Першим став призначений окупантами голова адміністрації Маріуполя Костянтин Іващенко. Офіційно він виїхав лікуватись, але також з окупованого міста виїхала його донька.

На минулому тижні південь залишив головний гауляйтер Запорізької області Євген Балицький. Він втік в Крим, де йому поки що комфортніше “керувати” областю. Водночас “подорожувати” до рф вирушив й відомий херсонський зрадник Кирило Стремоусов.

Тобто, люди які агітують за “русскій мір” самі втекли від його наслідків. Це все що треба знати про “стабільність та повернення до мирного життя” на тимчасово окупованих територіях.

Українське підпілля зриває підготовку до референдуму 

У Бердянську в ніч на 31 серпня вибухнув штаб окупантів, де вони займались підготовкою до псевдореферендуму.

Вибухом було пошкоджено окупаційне лігво «Ми разом із Росією», постраждалих немає. Зауважимо, що майже всі члени цієї громадської організації росіяни, яких завезли до міста імітувати підтримку окупації з боку місцевих. Що ж, як бачимо, займатись окупацією регіону, де в тебе немає підтримки складно й досить небезпечно.

Росіяни провалюють паспортизацію

Росіяни продовжують роздавати свої паспорти на тимчасово окупованих територіях аби “легалізувати” свою загарбницьку війну, але темпи паспортизації для ворога провальні. Так, у Бердянську з липня й майже по кінець серпня російські паспорти отримало близько 800 осіб. 

Зауважимо, що до війни в місті мешкало понад приблизно 113 тис. осіб, з них 88 тис. дорослого населення. Тобто, російський паспорт за два місяці отримало менше відсотка мешканців. Такі цифри найкраще ілюструють рівень підтримки окупантів з боку місцевих.

Водночас росіяни намагаються наростити темпи видачі паспортів й використовують для цього “ніжний примус”. Тобто створюють умови, коли без паспорта ворога ти не зможеш прожити на ТОТ.

Так, на півдні через окупацію зростає безробіття й це все на фоні настання холодів. Відтак окупаційний уряд пропонує місцевим роботу на “колгоспах” – фермерських господарствах, які окупанти раніше віджали у фермерів.

Проте навіть щоб отримати роботу в полі є умова – отримати паспорт ворога. Якщо ж в родині є діти, то є ще одна вимога – заява на прийом дитини до російської школи. Схожа ситуація з отриманням пенсій, де вимогою для її отримання є наявність російського паспорта. 

Блокуючи соцвиплати з України вони навмисно створюють гуманітарну кризу, й пропонують свої соцвиплати, але за умови отримання паспорта. Таким чином Кремль імітує підтримку з боку місцевого населення. Але є одне але. 

Місцеве населення здебільшого не підтримує окупанта, а тому відмовляється брати участь в його імітації. Так, навіть серед соціально-вразливих верств населення є випадки відмови від отримання пенсій.

При цьому багато хто взагалі не подає документи на отримання пенсій, але росіяни почали “видавати” пенсії за мовчазною згодою. Росіяни вносять до даних свого окупаційного пенсійного фонду “мертві душі”, аби завищувати показники видачі пенсій. Таким чином окупанти одночасно завищують показники підтримки місцевих й привласнюють кошти.

 1 вересня без дітей

На свято знань на ТОТ відкрились далеко не всі школи, адже більшість родин з дітьми виїхало на територію вільної України. Виїхали й вчителі, але їх замінили “педагоги” з РФ. Нова партія зі 106 російських вчителів заїхала до Луганщини напередодні осені.

Так, як дітей нових не привезеш, то росіяни діють з їх батьками методом підкупу та репресій. Зокрема, в Новій Каховці окупанти пообіцяли виплатити додаткові 2 тис. рублів за кожну дитину, яку батьки віддадуть в російську школу. Водночас в іншому випадку погрожують позбавити батьківських прав.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: