Антифейк

«Україна могла закінчити війну, але відмовилися», – такі слова пропагандисти приписали Арахамії. Це – маніпуляція

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Голова фракції «Слуга народу» у ВР Арахамія сказав, що «в Україні могли зупинити війну, погодившись на нейтральний, позаблоковий статус, який пропонувала Росія, але натомість відкинули мир і прирекли сотні тисяч своїх громадян на смерть». Про це пишуть російські ЗМІ.

Спростування ПРАВДА

В інтервʼю з Мосейчук Арахамія пояснював, що «мирні» пропозиції Росії були неприйнятні, зазначили журналісти StopFake:

«На словах вони були готові на багато чого. Вони говорили, що «все, йдемо додому, туди, де були, а ви все це приймайте». А потім, в деталях, що «ми постоїмо, поки ви все приймете», – говорив він.

Голова фракції «Слуга народу» наголосив, що погодитися з вимогою про позаблоковий статус Україна не могла не через небажання влади, а з низки обʼєктивних причин:

«По-перше, для того, щоб погодитися на цей пункт, потрібно змінити Конституцію. По-друге, немає довіри і не було до росіян. Ми ж не могли щось підписати, відійти, усі там видихнули б, а потім вони зайшли б більш підготовленими».

Тож подібні новини від російських пропагандистів – лише спроба підтримати наратив про те, що Росія бажає миру, а Україна – війни. Насправді ж все навпаки.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: