Новини

«Тапати» хомʼяка небезпечно: пояснюємо, чому?

Навігація та корисні матеріали

Telegram-гру Hamster Kombat, яка стрімко набула популярності в Україні, створили росіяни й модерується вона також з території країни-агресора.

Чому гра Hamster Kombat небезпечна?

В Україні набирає популярності Hamster Kombat – безоплатна гра у Telegram, де гравці керують віртуальними хом’яками. За різні дії можна отримати монети, які обмінюються на криптовалюту.

Гра швидко стала популярною завдяки активній рекламі у соцмережах та месенджерах. Люди діляться посиланнями та розповідають про можливість легкого заробітку.

Але Hamster Kombat може бути небезпечною для українців, адже має російський домен. Як зʼясували журналісти видання AIN, гра зареєстрована RU-CENTER Group – одним із найбільших реєстраторів доменних імен і хостинг провайдерів.
Оскільки російські компанії зобов’язані зберігати на серверах внутрішні дані користувачів і надавати їх силовикам на вимогу – це становить загрозу для українців. Їх особисті дані можуть використати для невідомих цілей.


До того ж нагадуємо: месенджер Telegram співпрацює з ФСБ РФ та Роскомнаглядом. Його власник та розробники – громадяни РФ, а сервери також базуються на території країни-окупанта.
Офіційний YouTube-канал гри створено 24 травня 2024 року начебто в Арабських Еміратах. За такий короткий проміжок часу на нього підписалося 7,13 млн користувачів.
Одначе кількість повторюваних коментарів під відео вказує на ймовірне використання ботів для швидкої розкрутки проєкту. Також на відео автоматично вмикаються субтитри російською мовою.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: