Тактика Лукашенка використовувати мігрантів як зброю не нова, – Центр стратегічних комунікацій

Використання мігрантів як зброї проти Європейського Союзу – не нова тактика самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Про це заявив експерт Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Максим Майоров під час дискусії «Міграційна навала Лукашенка: цілі та інформаційне супроводження гібридної агресії проти ЄС», яку організував Центр стратегінчих комунікацій та інформаційної безпеки.

«Ми маємо аналогії ще з 2011 року, коли Муаммар Каддафі використовував біженців як зброю проти Італії, яку вважав ворожою країною, і послав на човнах тисячі африканських біженців, які загинули на шляху. Пропаганда використала це як прояв безсердечності європейців. Тобто фактично вчителем для Лукашенка і Путіна є Каддафі», – зазначив він.

За словами експерта, країни ЄС завжди були бажаною метою для мігрантів з менш заможних регіонів та зруйнованих війною країн.

Він нагадав, що ще у 2002 році Лукашенко погрожував ЄС 150 тисячами біженців з Афганістану та Пакистану, які «вже зараз готові перейти на територію ЄС з Білорусі», якщо Євросоюз не заплатить і не допомагатиме Білорусі.

«Тобто фактично це був шантаж, який, однак, не переріс у кризу. І зараз ця погроза була втілена і реалізована Лукашенком у спілці з Путіним», – підсумував Максим Мойоров.

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

Український досвід блокування кремлівських рупорів — єдиний спосіб боротьби з інформаційними атаками — міністр Ткаченко

Український досвід блокування кремлівських рупорів, який використала Німеччина заблокувавши YouTube-канали пропагандистських ресурсів Russia Today та DFP — єдиний…