Спростовуємо російський фейк про бомбу та Нацкорпус

В ТГ-каналах, афільованих з російськими спецслужбами, розповсюджується інформація про ніби то радіоактивну саморобну бомбу для використання на території РФ після початку бойових дій. Це повідомлення супроводжується відповідним відео.

При перегляді відео кидається у вічі недбалість його авторів: в підписі, який зроблений українською мовою, допущена велика кількість граматичних помилок. Так, “радиоактивним”, а не “радІоактивним”; “пораження”, а не “ураження”; “розробленн”, а не “розроблений”; “використан”, а не “використаний”. Це все видає російське походження авторів сюжету і погане знання ними української мови.

До того ж, справжній Нацкорпус ставить у своїх відео інший логотип і в іншому місці (у лівому верхньому, а не у правому верхньому, інший колір і компоновка), аніж автори фейкового відео).

У ствоєму телеграм каналі Нацкорпус також спростував своє “авторство” цього відео.

Цікава і схема розповсюдження: першоджерелом інформації є телеграм канал “Политнавигатор”, який знаходиться в окупованому Криму, але публікація розміщена ще 10 грудня 2021 року.

Наразі цей матеріал “удосконалений” і поширювався по іншим російським TГ-каналам, наприклад Самооборона Горловки, Джокер ДНР, Pravda News і тп.

Total
0
Shares

Пов'язані статті