Смішний референдум та гнітючі обличчя: «антиколоніальний борець» Путін оголосив про нові українські колонії

30 вересня Путін виступив з промовою з нагоди «підписання договорів» про поглинання Росією Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.

Публіку зібрали в Георгіївському залі Кремля. Путінське «політбюро» похмуро слухало цей спіч з гримасами внутрішнього напруження. Історики майбутнього відчуватимуть цю гнітючу атмосферу, зчитуючи усвідомлення майбутньої поразки кремлівського режиму навіть через відеозапис.

Путін сказав те, що від нього і очікувалося: окуповані області стануть «4 новими регіонами Росії»,  вона буде їх захищати  «усіма силами та засобами». З територіями Путін привласнив і їх мешканців – українців з окупованих територій, які стали «нашими громадянами назавжди». Він звинуватив США у створенні прецеденту застосування ядерної зброї (77 років тому!), «англосаксів» у підриві газогонів, Європу в тому, що вона забирає собі 95% українського зерна.  

Взагалі, більшу частину виступу диктатор присвятив наріканням. Наприклад, на Сполучені Штати та «колективний Захід», які надумку Путіна, паразитують на всьому світі… Таке відчуття, що головний дід Кремля впав у дитинство та почав переказувати передовиці радянських газет про «західний колоніалізм». А закінчив тим що… комунізм – переможе! (закреслено): «злам західної гегемонії невідворотній».

Путін став жахати довірливих росіян махровою конспірологією. Наприклад маячнею, ніби на Заході замість мам і тат є «гендери» (батько №1, №2, №3), граючи на гомофобії. Згадував про «біологічну зброю» та експерименти над людьми.

Це відлуння параної, притаманної ще радянській пропаганді, яка не цуралася поширювати найбезглуздіші інсинуації про реалії життя в ненависному Заході. Пропаганди, яка часом прямо, часом завуальовано, проголошувала мету захоплення та руйнування старого світу,  а натомість, звинувачувала в агресивних намірах капіталістичний світ. 

Критикуючи Захід, Путін, таке враження, робить це перед дзеркалом – згадуючи західний «тоталітаризм, сатанізм», повне «заперечення людини, повалення віри і традиційних цінностей», «стравлювання країн між собою», «расизм», «знищення цілих етносів», створення «терористичних анклавів», «розрахунок на те, що все зійде з рук»… він описує саму Росію. «По плодах їх пізнаєте їх», цитує Путін Христа, намагаючись перекласти відповідальність з себе. 

У промові російський диктатор також робить чергову спробу зруйнувати західну єдність та вбити клин між провідними країнами вільного світу, представивши Німеччину, Японію, Корею як «окуповані США країнами». А також згадавши Францію, Італію, Іспанію, в контексті нібито руйнування цих національних держав американськими елітами. 

У цьому ж руслі диктатор вихваляється існуванням на Заході руху, який підтримує, його, Путіна, і «який буде наростати». Згадка про європейців, яких політики закликають «менше їсти та митися» не виглядає випадковою. Кремль просуває наратив про те, що еліти західних країн через санкції проти Росії є ворогами народів своїх країн – «пряма зрада своїх народів». Таким чином, Путін намагається напряму впливати на настрої суспільств в різних країнах, як це робила свого часу компартія. 

Путін намагається підірвати світову систему використовуючи антиколоніальні настрої країн незахідного світу.  А також, розпалювати ненависть між звичайними людьми та урядами, зокрема, переповідаючи маячню та конспірологічні теорії. Метою цього є світове домінування своєї пост-більшовицької терористичної імперії. 

В промові Путін намагався пояснити росіянам, чому вони мають гинути у війні – бо злочинні еліти Заходу, хочуть захопити Росію. Він виправдовувався, що це не наслідки його політики, а Захід сам безпричинно почав таврувати росіян «варварами, дикунами, ізгоями з тоталітарним режимом». У своїх колоніальних мріях Путін зізнався, коли пообіцяв відбудувати зруйновані та захоплені міста України «усією Росією».

На фоні провалу мрії Путіна з захоплення усієї України, яку він плекав та до якої йшов десятиліттями – спочатку підривною політико-економічною та інформаційною агресією, а з 2014 року і військовими методами – режим агонізує, намагаючись кинути росіянам хоч якусь «здобич» у вигляді захоплених територій, намагаючись підтримувати войовничий дух, погрожуючи Заходу.  

Під час святкового концерту з нагоди захоплення територій в той же день на Красній площі навпроти мумії Леніна Путін закликав натовп зібраних росіян кричати войовниче «Ура» на підтримку окупантів на фронті.  На цьому ж концерті відомий російський актор Охлобистін взагалі бився в екзальтованій істериці: «Бійся старий світ, який позбавлений істинної чистоти, істинної віри, істинної мудрості,  який керований безумцями, злочинцями, сатаністами. Бійся! Ми йдемо».

Проте, якщо жарт сказаний двічі перестає бути смішним, то кожен новий  «референдум» про приєднання до Росії – навпаки, стає все більше схожий на «цирк». Врешті-решт того ж дня «Укрпошта» підтримала фестиваль абсурду, видавши наказ про визнання Кремля власністю України. І майбутнє покаже, в якому з цих двох жартів було більше істини.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

Інформаційна війна. 5 прийомів бойової пропаганди, до яких вдається путінізм, щоб маніпулювати людьми

Путінська Росія, яка часто наслідує СРСР, перейняла від нього безсоромну пропаганду, винайдену більшовицькими агітаторами та вдосконалену комуністичним режимом,…