Шоколадний хлопчик Альоша стане мультиком: дайджест пропаганди за 6 вересня 2023 року

Навігація та корисні матеріали

Москва розповідає, що Зеленський «заради тиску на Блінкена» дав команду вбити людей в Костянтинівці. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди за 6 вересня.

1. Ринок у Костянтинівці став «центром прийняття рішень»

2. Росіяни потроху «тактично залишають» ТОТ

3. Шойгу «знищує» 3,5 одиниці техніки за годину

4. Бєлгородська область страждає від наслідків дій «СВОїх»

Ринок у Костянтинівці став «центром прийняття рішень»

У Росії назвали удар по центральному ринку Костянтинівки «трагедією», але звинуватили в ній, звісно, ЗСУ і особисто Зеленського. Цього разу «воєнкори» «вирахували», що «криворука ракета бандерівців» прилетіла з Дружківки. А «запустив» її ледь не особисто президент України, щоб «натиснути на Блінкена».

НАСПРАВДІ, Росія завдала найбільш смертоносного удару по українському цивільному об’єкту з січня цього року. 6 вересня у Костянтинівці загинули 17 людей, 32 отримали поранення. І це просто чергове свідчення путінської банальності зла – масового вбивства мирних людей. Адже важко припустити, що окупанти не знали, що жодного скупчення військової техніки на місцевому ринку немає. А є скупчення мирних мешканців. Через величезну кількість жертв серед мирного населення оновилася й карта наймасштабніших терактів, скоєних росіянами в Україні.

Костянтинівка взагалі є одним з улюблених «центрів прийняття рішень» рашистів. Вони гатять по ній із завзятістю серійного маніяка. Лише протягом останніх трьох місяців це вже четвертий обстріл. 14 червня стався перший; 17 липня поранено 9-річну дитину та жінку; 24 липня щонайменше семеро цивільних зазнали поранень, помер 10-річний хлопчик. (Наступного дня стало відомо, що померли 28-річний чоловік та 12-річна дівчинка). 

Рекордне за кількістю жертв вбивство в Костянтинівці 6 вересня – чергова спроба залякати українців, примусити їх тиснути на владу, щоб вийти на «мирні переговори» або, принаймні, зупинити контрнаступ. Це зазначив і президент Зеленський: «Удар по ринку в Костянтинівці – умисний теракт Росії. Вони це роблять, коли відбуваються ті чи інші позитивні наступальні кроки українських сил оборони».

Росіяни потроху «тактично залишають» ТОТ

Наступальні кроки Сил оборони України визнав і так званий т.в.о. губернатора Запорізької області колаборант Балицький. Для пояснення поразки у «нічого не значущому» Роботиному він вигадав черговий евфемізм: «тактично залишила».

НАСПРАВДІ, потім і МО РФ, і «старші товариші», і навіть «молодші» (в особі голови так званого запорізького громадського руху «Ми — разом із Росією» Рогова) заперечили слова Балицього. Мовляв, «жодного залишення позицій не відбулося». Отже, виходить, що Балицького треба судити за фейки.

«Тактичне залишення» доповнило словник смішних пояснень ганебних поразок Росії в Україні. Отже, тепер російський наратив звучить наступним чином: «у нас переможний тактичний відступ, а в українців ганебний наступ, який до того ж повністю провалився».

Хоча є і втішні новини для окупантів. Адже через «тактичне залишення» Роботиного у них тепер набагато менше шансів потрапити під тактичну ядерну бомбу, яку туди нещодавно зібрався скидати генерал-депутат Гурульов. 

Але настрій росіян не може не тішити: залишилося ще кілька «кроків доброї волі», аби окупанти повністю «тактично залишили» територію України. А потім і стратегічно назавжди дали їй спокій. 

Шойгу «знищує» 3,5 одиниці техніки за годину

Наратив про «наступ українців, який повністю провалився», зараз просувають дві головні дійові особи війни: Путін і Шойгу. Перший нещодавно заявив, що «наступ – це не пробуксовка, а провал», а другий підтвердив слова Першого, але чомусь додав, що ЗСУ в останні дні «здійснюють запеклі атаки». У підтвердження своїх слів Шойгу навів свою улюблену «переможну статистику» з початку контрнаступу. Тобто, за останні три місяці.

НАСПРАВДІ, як можна одночасно «провалювати наступ і здійснювати запеклі атаки» пояснити можуть хіба що Путін із Шойгу.

А ось щодо статистики останнього, то, навіть, простий підрахунок доводить, що він або не вміє рахувати, або видає бажане за дійсне, або просто бреше. Адже, якщо виходити з його «калькуляції», то окупанти знищують: 2533 одиниці техніки на місяць, або 85 – в день, або 3,5 – за годину.

З огляду на ці цифри, ордени за «одну з досягнутих цілей СВО – демілітаризацію України» у червні роздавали даремно. Як і табун коней якуту-навіднику з «Альоші» у вересні.

Бєлгородська область страждає від наслідків дій «СВОїх»

І наостанок про анімаційне продовження ще одного Альоші – шоколадного хлопчика. 6 вересня стало відомо, що уряд Бєлгородської області замовив пропагандистський мультфільм про «СВО».

НАСПРАВДІ, після того, як кінематографічні «розіп’яті хлопчики» провалилися на великому екрані, цю анімаційну маячню про Альошу і його команду збираються показувати дітям на всіх «суспільно значимих майданчиках» Бєлгорода вже у листопаді. Звісно, у наказному порядку.

Тобто, паралельно зі створенням «французьких» мультиків Росія нарешті взялася до виробництва своїх. Причому в буквальному сенсі. Адже анімаційна стрічка називатиметься «СВОЇ» (швидше за все з натяком на абревіатуру «СВО»).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як у РФ заробляють на «патріотизмі»

Але цілком імовірно, що в назві міститься і буквальний сенс. Адже агентство, яке створює мультфільм, зареєстроване у Москві. Ним керує Руслан Бондарєв. Аналогічну фірму цього ж керівника «Індикатор Медіа Строй» зареєстровано на бєлгородську адресу. Проте, вона займається не виробництвом контенту, а будівництвом. Ще одна організація, якою керує Бондарєв, – курська гуманітарна організація соціального спрямування «Земляцтво».

Як бачимо, в цьому патріотично-розпильному проєкті реально всі свої. Це черговий приклад того, як російські корупційні щури продовжують доїдати українську ілюзію Путіна.  Вже навіть у нещасній Бєлгородській області, яка минулий рік закрила з дефіцитом 31 млрд рублів. А наразі чи не більше за всі інші російські регіони потерпає від наслідків дій «СВОїх». І аж ніяк не на шоколадно-анімаційному рівні. 

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: