Що «не так» з темпами контрнаступу

Джерело: Spravdi

Навігація та корисні матеріали

Темпи контрнаступу наразі викликають жваве обговорення в українських та іноземних ЗМІ, не кажучи вже про пропагандистські. Останні, звісно, пишуть, що він «провалився».

НАСПРАВДІ, секретар РНБО України Олексій Данілов пояснив, що «нам ніхто дедлайни, окрім нас самих, ставити не може. Ніякого графіка не існує. Коли починаються такі розмови, маємо на увазі, що це говорять люди, які не розуміють, що таке війна…».

Окремо він наголосив на мінній проблемі: «Кількість мін на території, яку треба подолати нашим військовим, просто шалена. У середньому три, чотири, п’ять мін знаходиться на одному квадратному метрі».

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: Шойгу принизив залишки російського десанту: дайджест пропаганди за 3 серпня 2023 року

На окупованих територіях дійсно фантастично велика кількість ворожих укріплень, а розмінування — надзвичайно складний, небезпечний та тривалий процес. Щоб зачистити 1 км потрібно 8 годин роботи саперів.

А щодо обговорення у ЗМІ темпів українського контрнаступу, то експерти провели одну історичну паралель. Заголовки The New York Times під час операції союзників у Нормандії (почалася 6 червня 1944 р.) також не викликали оптимізму:

–   6 липня 1944 року: «Темп союзників падає. Просування невелике».

–   9 липня 1944 року: «Затримки в Нормандії. Надмірна обережність союзників і погана погода стали факторами у відхиленні від графіка».

–   13 липня 1944 року: «Союзники повільно прогризають…».

–    29 липня 1944 року: «Місцевість уповільнює танки, – пояснює офіцер США».

Отже, літо 1944 року також було довгим, а ЗМІ такими ж нетерплячими. Чим усе зрештою завершилося – відомо: союзники визволили Париж і згодом продовжили переможний наступ до нацистської Німеччини.  

Тож зберігаємо спокій і віримо в ЗСУ та союзників. 

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: