Новини

Росіяни запустили ІПСО, що на Хмельниччині зріс радіаційний фон через детонацію боєприпасів зі збідненим ураном

Навігація та корисні матеріали

13 травня росіяни завдали терористичного удару по Хмельниччині, а вже вночі фейкороби РФ почали масований розгін дезінформації і паніки.

Центр стратегічних комунікацій відстежив повну хронологію російської брехні:

Розгін почався через дрібні Telegram-канали та пропагандистський Twitter-акаунт. Заявили, що «у Тернополі та Хмельницькому пішли у хід тактичні ядерні боєприпаси або зі збідненим ураном».

Також пропагандисти «переконували», що «після удару було знищено боєкомплект для танків Leopard та Marder», при цьому знову згадуючи про збіднений уран.

Ввечері 14 травня пропагандисти підключили до розгону телеграм-канал російського «експерта» рожина (833 тисячі підписників), який написав, що «після прильоту по складу боєприпасів спостерігається суттєвий стрибок [рівня радіації]».

Зранку 15 травня до розгону ІПСО підключилися і «воєнкори»: талипоv Online, царьград тв, патриоты россии. Суть вкидів була одна й та сама.

Насправді рівень радіації на Хмельниччині не перевищував норму, а у міськраді закликали не реагувати на провокації: «Ці чутки не відповідають дійсності».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни поширюють інформацію про «ліквідацію українських командувачів». Це – брехня

Після невдалої спроби розігнати паніку, росіяни спробували закинути наратив про те, що «хоча радіаційний фон і низький, але наслідки ви відчуєте через декілька років».

Загалом, пропагандисти за 14 травня створили на цю тему близько 200 повідомлень у відкритих Telegram-каналах. У Twitter таких згадок російською було близько 50.

Наголошуємо: росіяни завжди вигадують брехню після власних поразок. Окупанти сходять з розуму, тому що українці просуваються біля Бахмута, РФ втрачає позиції, а до того ж нещодавно втратила у власному небі два літаки та два гелікоптери. Довіряйте лише перевіреним джерелам інформації.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: