Антифейк

Росіяни використали французьку мапу XVII століття як «доказ неіснуючої України»

Навігація та корисні матеріали

Росіяни використали французьку мапу XVII століття, щоб довести «квазідержавність» України. Але вдалося лише зганьбитися черговим фейком.

Брехня: Україна не позначена на мапі, складеній в середині XVII століття за правління короля Франції Людовіка XIV, тож жодної України до створення УРСР в історії людства не було.

Правда: на представленій як «доказ неіснуючої України» історичній мапі насправді є контури України – державу Ukraine ou Pays des Cosaques (Україна, або Країна Козаків) легко знайти в лівому нижньому куті мапи.

Ба більше, це – не перша згадка України на історичних мапах, розповів у коментарі для StopFake кандидат історичних наук Сергій Громенко.

Так, у середині XVII століття і не пізніше 1652 року вийшла мапа Гійома де Боплана, яка називалася «Мапа України та прилеглих земель». Тож у французькій картографії до кінця XVII століття всі чудово знали і розуміли, що є така країна як Україна та позначали її на мапах.

Співробітник Центру стратегічних комунікацій Максим Майоров додав, що на старовинній мапі окреслено українські кордони, проте немає жодних згадок про «російську федерацію» або про окуповану російськими загарбниками «донецьку народну республіку».

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: