Росіяни вкотре збрехали про застосування ЗСУ хімічної зброї

Навігація та корисні матеріали

Після варварського ракетного удару по Україні на руйнування дитячої лікарні «Охматдит» росіяни вирішили вкотре бездоказово звинуватити Україну у застосування хімічної зброї. Командувач російських військ радіаційного, хімічного і біологічного захисту (РХБЗ) Ігор Кирилов заявив, що ЗСУ нібито «400 разів застосовували бойові отруйні речовини».

Подібні звинувачення лунають не вперше з 2014 року, від початку провномасштабної війни росіяни роблять їх регулярно. Кирилов неодноразово робив заяви про застосування ЗСУ «отруйних речовин» та поширював маячню про створення Україною «брудної бомби». 

Закиди в бік ЗСУ – це інформаційне прикриття власних злочинів. Насамперед, масованого ракетного удару по цивільних об’єктах 8 липня, а також регулярного застосування отруйних хімічних речовин російськими військовими. Лише у травні українські військові задокументували 715 епізодів застосування росіянами хімічної зброї, а з початку повномасштабної війни зафіксовано 2698 таких епізодів. Росіяни використовують боєприпаси, споряджені небезпечними хімічними речовинами, переважно –  CS (2-Хлоробензальмалононітрил).

Застосування небезпечних хімічних речовин під час бойових дій є порушенням міжнародних конвенцій, зокрема Женевського протоколу 1925 року та Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та її знищення 1993 року. 

Росія системно порушує звичаї і правила війни, норми міжнародного права та міжнародні договори, які сама ж зобов’язалася виконувати. І регулярно звинувачує у власних злочинах інші держави, насамперед Україну. 

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: