Навігація та корисні матеріали
Українське підпілля зриває плани окупантів й знищило «коменданта» Бердянська. Центр національного спротиву підготував свіжий огляд головних новин з тимчасово окупованих територій за місяць.
Військовий «комендант» Бердянську достроково закінчив кар’єру
6 вересня у центрі тимчасово окупованого Бердянська Запорізької області підірвали авто військового «коменданта» міста Артема Бардіна. Після вибуху відбувалась перестрілка. Артем Бардін приїхав керувати українським містом з рф, але від отриманих травм помер в лікарні.
У сусідньому Мелітополі підпілля попереджувало колаборантів, що їх зайняття небезпечне для здоров’я. Так, в ніч на 8 вересня в тимчасово окупованому Мелітополі пролунав вибух поблизу штабу «Ми разом з росією». Він розташований на вулиці Ломоносова, 234.
Саме в ньому гастролери з рф створюють агітацію й шукають масовку для заходів нібито «підтримки» окупації з боку місцевих й добровільного входження регіону до складу рф.
Вже вранці 8 вересня також пролунали вибухи по вулиці Мелітопольської дивізії та Кошового. Перший вибух – це «вітання» для Юрія Онищука – колишнього депутата міськради й керівника місцевого водоканалу. Наразі він допомагає росіянам влаштовувати фейкове волевиявлення. Другий, це попередження для Ельвіри Чернишової – члена фейкової виборчої комісії окупантів. В результаті обох випадків в будинках повилітали вікна.
Також варто зазначити, що іноді колаборанти не помирають від рук підпілля чи внутрішніх розборок, а просто росіяни їх лишають на поталу ЗСУ, коли відступають. Такий випадок маємо в селі Іванівка Чугуївського району, що на Харківщині.
На жаль маємо й трагічні новини, 3 вересня загинув Максим Махринов з окупованого Токмака Запорізької області. Росіяни прийшли до нього зі звинуваченнями у коригуванні вогню ЗСУ по базах окупантів у місті. Герой підірвав себе разом з ворогами. Один окупант загинув на місці, інший у лікарні.
Відмова від «референдуму»
Колаборанти відмовились від ідеї провести «референдум» 11 вересня. Москва хоч й контролює територію, але не взяла під контроль населення та ситуацію. Тому заяви «росія тут назавжди» є лише пропагандистським лозунгом в який не вірять навіть колаборанти. Тепер Кремль обережно планує провести «волевиявлення» 4 листопада. Проте це не перше перенесення дати й схоже що не останнє.
Також росіяни відмовились від ідеї поставити на облік всі українські підприємства, аби ті платили податки окупантам. Річ в тому, що охочих майже немає й дедлайн до 1 вересня провалився.
Зважаючи на відсутність ажіотажу росіяни вирішили подовжити «перехідний період» до 1 жовтня. При цьому, раніше вони погрожували віджати бізнес, який не стане на облік вчасно. Проте навіть погрози не спрацювали.
Примусова мобілізація та відмова співпрацювати місцевих мешканців
Росіяни активно нарощують темпи примусової мобілізації на тимчасово окупованих територіях. Так, на Харківщині чоловіків призовного віку затримують та відправляють у «вербувальний центр» до Вовчанська.
У Луганській області примусова мобілізація ж набрала такі темпи, що росіяни почали масово звозити робітників з рф замість мобілізованих. Такий підхід практикують на Алчевському металургійному комбінаті й на шахті «Довжанська-Капітальна».
Водночас на окуповану тимчасово територію Запорізької області російські військові завезли своїх вчителів для правильної подачі «історії» українським дітям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін шукає стрілочників для війни з Україною
Окупанти почали свій «навчальний рік», в межах якого русифікують українських дітей. Проте місцеві вчителі переважно відмовляються працювати на окупанта, а ті, хто погоджуються не знають «програми».
Відтак росіяни звозять на територію своїх «педагогів» для вивчення «російської історії» При цьому заселяють вони їх у порожні квартири місцевих мешканців, віддаючи їм навіть майно. Водночас українських вчителів, які відмовились співпрацювати, утримують «на підвалі».
Зазначимо, що Центр національного спротиву підготував окремий матеріал, де пояснив перспективи отримання російського паспорта, та про що мовчить російська пропаганда.