Аналітика

Росіяни силою заганяють дітей у свої школи, а підпілля продовжує нищити колаборантів, – огляд з ТОТ

Навігація та корисні матеріали

Спільно з Центром національного спротиву підготували для вас черговий дайджест новин українського підпілля за останній тиждень.

Росіяни не можуть змусити українців віддавати своїх дітей до окупаційних шкіл

Росіяни на тимчасово окупованих територіях намагаються імітувати навчальний процес, але місцеві відмовляються брати в цьому участь. Для ворога важливо змусити батьків віддавати дітей до окупаційних шкіл, адже останні виконують роль пропагандистських центрів та русифікації.

Саме для цього росіяни завезли в регіон своїх «вчителів». Проте батьки відмовляються віддавати дітей на «навчання» ворогу.

Відтак в Маріуполі окупанти погрожують штрафувати місцевих на 40 тис. рублів, якщо їх дитина не піде 1 вересня до школи. Водночас окупанти готові виплатити 10 тис. рублів за відправку дитини на навчання до їх пропагандистів. Зазначимо, в Херсоні відповідні штрафи сягають до 150 тис. рублів й погрожують конфіскувати майно за відмову від навчання в окупантів.

Все це робиться з метою русифікувати дітей та перевиховувати їх. Проте варто пам’ятати, що освіта на окупованих регіонах відсутня й невизнана ніким. Тому Центр національного спротиву закликає евакуюватись з ТОТ на момент операції ЗСУ зі звільнення.

Підпілля продовжує ліквідувати колаборантів та окупантів

На тимчасово окупованих регіонах Запорізької області підірвали автомобіль самопроголошеного селищного голови Михайлівки (Мелітопольський район) Івана Сушка.

Сушко очолював окупаційну владу в селищі з квітня. До цього він працював тамадою та мав політичний досвід, коли балотувався до сільради від ОПЗЖ. Вибухівка була закладена під автомобіль зрадника. Він отримав поранення і в критичному стані був доставлений до лікарні, де й вже помер.

Також в тимчасово окупованому Мелітополі партизани розправилися з окупантом, який на вулиці домагався неповнолітньої дівчинки.

Також підпілля натякає зрадникам, що займатись паспортизацією й підготовкою до «референдуму». ворога – справа небезпечна. Так, у селищі Приазовське Мелітопольського району було підірвано штаб окупантів, який займався підготовкою до «волевиявлення». Також ворог саме там займався видачею російських паспортів місцевим. Вибух стався о 1:30.

Зауважимо, що на ТОТ дуже низький рівень паспортизації. Для нарощування темпів росіяни тиснуть на малозабезпечені соціальні верстви населення аби наростити темпи паспортизації.

Окупаційна адміністрація заблокувала соціальні виплати пенсіонерам та пільговикам, а єдиною умовою для них отримати виплати з боку РФ – отримання паспорта окупанта. Зауважимо, що згідно з нормами міжнародного права – забезпечення життєдіяльності окупованих територій лягає на плечі окупанта.

Водночас висування вимог щодо отримання паспорта в обмін на допомогу є воєнним злочином. Фактично росіяни створюють штучний голод аби наростити темпи паспортизації, бо добровільно люди в переважній більшості відмовляються брати цю макулатуру.

На Луганщині ворог нарощує примусову мобілізацію

На тимчасово окупованих територіях Луганської області окупанти почали шукати чоловіків призивного віку для подальшої мобілізації до лав ворожої армії. Так, окупанти почали обмінювати на їжу інформацію про чоловіків у літніх жінок, що сидять біля під’їздів. Також відловлюють чоловіків на вулицях, зокрема навіть поблизу дитсадків.

Надалі «добровольців» відправляють на передову без належної підготовки й амуніції, адже для окупантів вони слугують гарматним м’ясом і їх життя нічого не варте.

Водночас в  тимчасово окупованому Луганську родичі полонених солдат «армії ЛНР» спробували влаштувати мітинг, але окупанти розігнали його.

Дружини та матері мобілізованих до армії ворога солдат, вимагали від окупаційної адміністрації відповіді щодо стану перемовин аби повернути чоловіків додому. Проте для окупантів життя мобілізованих українців не варте нічого – незалежно від сторони за яку вони воюють. Тому росіяни розігнали мітинг й пригрозили жінкам наслідками в разі повторної спроби організувати мітинг.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: