Антифейк

Росіяни стверджують, що знищили третину річного виробництва ракет до Patriot. Це – неправда

Навігація та корисні матеріали

Брехня: внаслідок російських ударів обсяг знищених і випущених зенітних керованих ракет MIM-104 становив близько третини річного виробництва в США. Таку інформацію поширюють пропагандистські ресурси з посиланням на «турецькі джерела».

Правда: ті ж росіяни стверджують, що у травні при збитті «Кинджала» українці випустили 32 ракети з Patriot. За їхньою логікою, США виробляють на рік всього 100 ракет для цього ЗРК. Втім, це число не відповідає дійсності, зазначили журналісти StopFake.

На сайті Raytheon Missiles & Defense повідомляється, що компанія зібрала та поставила більше ніж 240 вогневих установок Patriot у 18 країн світу. Враховуючи таку кількість комплексів по всьому світу, виробництво лише 100 ракет за рік було б нелогічним.

Крім того, за оцінками Центру стратегічних і міжнародних досліджень, вартість постачання ракет Patriot в Україну становить близько $690 млн. Оскільки запуск однієї ракети системи Patriot оцінюється в суму близько $3 млн, йдеться про кількасот таких ракет для України лише в одному з наданих пакетів допомоги.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: