Росіяни вигадали, що США «дозволили Україні завдавати ударів по нових регіонах РФ»

РосЗМІ масово поширюють інформацію про те, що координатор Білого дому зі стратегічних комунікацій Кірбі заявив, що «Вашингтон дозволяє ЗСУ вести бойові дії з метою захоплення Криму, Донецької та Луганської народних республік, Запорізької та Херсонської областей».

Це – фейк. Як зазначили журналісти StopFake, насправді Білий дім заявив, що США не «надають можливостей і не заохочують» українців завдавати ударів за межами країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путінське «право» проти криміналу на «нових територіях»

У відповідь на звинувачення Путіна в тому, що «західні спецслужби» нібито допомагають «неонацистам» проводити теракти на території РФ, Кірбі на своєму брифінгу зазначив:

«З перших днів цієї війни ми надаємо розвіддані та інформаційну підтримку ЗСУ, щоб вони могли краще захищатись, проводити операції та продовжувати спроби повернути території, які росіяни незаконно відібрали у них під час вторгнення – фактично з 2014 року».

Ба більше, згідно з нормами міжнародного права немає жодних «нових регіонів Росії». Йдеться про незаконно захоплені й анексовані Росією території України: Крим, Донецьку, Луганську, Запорізьку та Херсонську області.

Українська армія має повне право проводити на цих територіях будь-які воєнні дії з метою їхнього звільнення.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

Росіяни готують нову ІПСО: цього разу планують розганяти брехню про те, «как в россии жить хорошо»

Центр стратегічних комунікацій фіксує підготовку чергової інформаційно-психологічної операції (ІПСО) ворога. Цього разу професійні брехуни взялися до розгону панічних…