Новини

Росіяни посилюють репресії, але не здатні захистити колаборантів, — огляд з ТОТ

Навігація та корисні матеріали

На тимчасово окупованих територіях продовжують вибухати авто зрадників, а росіяни натомість посилюють репресивні дії. Центр національного спротиву підготував новий огляд головних подій зі світу українського підпілля.

Полювання на зрадників та інша діяльність підпілля

24 січня у центрі Бердянська вибухнуло авто зрадниці Валентини Мамай, яка була всередині автівки в момент вибуху. Зрадниця потрапила до лікарні. 

Варто зауважити, що Валентина Мамай раніше була депутатом міськради. На початку вторгнення вона імітувала вірність Україні, але насправді передавала дані ворогу. Зокрема адреси родин військових, колишніх учасників АТО, активістів та шукала місця для розміщення ворога.

У Сєвєродонецьку місцеві продовжують чинити опір окупації та передають окупантам послання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вбиті у власних домівках. Війна Путіна зі спальними районами

Попри те що місто з 25 червня перебуває в окупації, місцеві продовжують чекати на звільнення. Так, на одному зі свіжих відео щодо ситуації в місті, в кадрі можна побачити написи «ЗСУ» зроблені на снігу.

Навіть за такі написи в місті їх автор може потрапити «на підвал» до окупантів. Проте це не зупиняє людей доносити росіянам справжнє відношення місцевих до ворога.

Крім того, мешканці ТОТ продовжують допомагати ЗСУ з виявлення позицій ворога. Так, окупанти заборонили мешканцям Енергодара виходити до берега. Росіяни дозволили своїм солдатам відкривати вогонь на випередження у разі порушення правила. Причиною цього є те, що ворог боїться, що місцеві коригують вогонь.

Посилення репресій

Головною оцінкою діяльності підпілля й справжнього рівня підтримки окупантів на ТОТ є постійне збільшення репресій. Ворог не покидає спроб викрити «членів підпілля» не розуміючи, що на ТОТ майже кожен мешканець чекає ЗСУ, які б числа на «референдумах» не малювала російська пропаганда.

Тим не менш, окупанти готуються до нової масової перевірки мешканців Запорізької та Херсонської областей на «лояльність». Зокрема планується масштабна перевірка телефонів на наявність українських додатків (зокрема банків та онлайн-освіти). Крім цього росіяни збільшують кількість блокпостів між населеними пунктами півдня.

У Мелітополі в громадських місцях працюють групи з виявлення «нелояльних мешканців». Окупанти ходять у цивільному по  2-3 особи й вивідують інформацію. Зокрема, окупаційні «правоохоронці» навмисно провокують мешканців на політичні розмови — іноді прикидаються, що вони проукраїнські, а іноді вдають сварки між собою.

Після того, як до них доєднується інший співрозмовник, який демонструє нелояльність до окупаційної влади, то за ним встановлюється стеження. Таким чином росіяни розраховують викрити ще більше проукраїнських мешканців й посилити репресії.

Зазначимо, що крім репресій мешканців, росіяни активно вдаються до заборони української мови з метою подальшої русифікації місцевого населення. Зокрема в межах 10-річної програми русифікації дітей, окупанти планують посилити в школах  акцент на ролі Росії в другій світовій, зробити регулярними виступи «ветеранів сво», й загалом збільшити «години патріотизму».

Також триває масове вилучення українських книг з захоплених шкіл та бібліотек. Зокрема, на Луганщині вилучають українські книги з фондів бібліотек шкіл, а в Мелітополі росіяни провели чергові рейди по бібліотеках. Під заборону потрапили художня література, книги з історії, біографії та есе, які стосуються України.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: