Антифейк

Росіяни поширюють новину про загибель генерала США від ракетного удару в Україні

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Росіяни поширюють новину про нібито загибель від ракетної атаки генерала США в Україні. Пояснюємо, чому це фейк.

Опис фейку БРЕХНЯ

Американський генерал Ентоні Поттс загинув у результаті російського ракетного удару по штаб-квартирі НАТО у Дніпрі 25 липня. Інформацію про це розганяють російські пропагандисти поширили у соціальних мережах, зокрема в грузинському сегменті Facebook.

Джерело:
mythdetector.ge/

Спростування ПРАВДА

Цим відвертим інфовкидом росіяни хочуть утвердити наратив про «всемогутність» своєї армії, яка ладна знищити американських військових або бійців, причетних до НАТО, йдеться в аналізі розслідувачів з Myth Detector.

«Американський генерал загинув в авіакатастрофі, перебуваючи на борту одномоторного літака (Piper PA-28 Cherokee) 25 липня 2023 року. Літак розбився в Гавр-де-Грейс, у штаті Меріленд. Причина аварії все ще не відома. Розслідування інциденту проводить Національна рада з безпеки на транспорті США», – уточнюють розслідувачі.

Зазначимо, російські терористи атакували Дніпро 28 липня 2023 року та влучили в багатоповерхівку. Внаслідок цього удару 60% квартир житлового комплексу отримали пошкодження. Проте Росія не обстрілювала Дніпро 25 липня і тоді не міг загинути генерал – він був у США.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: