Росіяни не можуть приборкати партизанський рух й знайти охочих отримати окупаційний паспорт, – огляд з тимчасово окупованих територій

Навігація та корисні матеріали

Спільно з Центром національного спротиву підготували для вас черговий дайджест новин з партизанського фронту.

Росіяни змінили тактику полювання на партизан

Успішні дії українського підпілля не залишились поза увагою окупаційної адміністрації, ворог змінив тактику та посилив репресії. Тепер окупанти під час антипартизанських рейдів більше не використовують військову форму, й пересуваються на автомобілях з українськими номерами. 

Зафіксовані також випадки використання розвідувальних БПЛА для спостереження за місцями масового скупчення людей (ринки, кафе, центральні площі). 

Крім того, в смт. Брилівка окупанти виселили з власних будинків мешканців, які проживають в радіусі 400 метрів від залізничної станції, де відбувається завантаження військової техніки. Станцію очепили, аби місцеві не здавали рух окупаційної техніки ЗСУ.

Також поширюється кількість перевірок смартфонів, документів, персональних комп’ютерів й обшуків будинків серед мешканців сіл півдня. Окупанти масово шукають в місцевих стрілецьку зброю, яку потім вилучають навіть попри дозволи, адже розуміють проти кого ця зброя буде направлена під час контрнаступу ЗСУ.

Тим часом партизани нищать залізничні об’єкти та колаборантів

Поки Кремль думає як приборкати партизан, ті успішно нищать залізничну інфраструктуру на тимчасово окупованих територіях. Зокрема на Запоріжжі ЗСУ завдавали удару по залізниці в районі станції Камиш-Зоря неподалік від Полог. Пошкоджено 6 колій. Навести вогонь військовим допомогли місцеві.

Водночас біля Сватового партизани спалили розподільчу коробку керування залізничною дорогою, що ускладнило логістику для ворога. Останнє є важливо, адже російська армія побудована на логістичній моделі, де залізниця грає вирішальну роль. 

Саме розвинута залізнична мережа сходу та півдня дозволяє росіянам швидко переміщати свою техніку. Коли росіяни втрачають мобільність, то з нею й шанси на їх перемогу теж падають.

Також партизани в окупованому Біловодську (Луганська область) обстріляли машину самопроголошеного «мера» та його «заступника».  Наразі обидва поранені й вже доставлені на лікування до російських лікарів, адже місцевим окупанти не довіряють. 

На півдні місцеві відмовляються брати російські паспорти та користуватися рублями

На тимчасово окупованих територіях росіяни вдаються до погроз аби прискорити введення рубля, й мають мізерні показники з паспортизації.

Так, на півдні росіяни активно поширюють свої фейкові квитанції щодо сплати комунальних послуг в рублях. Проте більшість місцевих розуміє юридичну нікчемність цих папірців. Відтак росіяни вдаються до погроз. Зокрема в Херсоні окупанти зібрали голів ОСББ й пригрозили «профілактичними заходами», якщо мешканці будинків не будуть здійснювати оплату в «інтересах рф». 

Проте результату такі зустрічі не дали. Загалом, попри намагання ворога більшість розрахунку відбувають в гривнях. Особливо це стосується приватного сектору, який майже повністю приймає оплату в гривнях.

Не краща ситуація в окупанта з паспортизацією. Попри те, що триває активна видача 10 тис. рублів в обмін на отримання паспорта окупанта, наразі червону макулатуру отримали близько 10 тис. мешканців окупованих Херсонської та Запорізької областей, тобто близько 1% дорослого населення.

Окупанти усунули колаборантів від влади та займаються мародерством

Російські ставленики виконують суто декоративні ролі в процесі захоплення регіону, але на Херсонщині окупанти вирішили, що декорації їм вже не потрібні.

Вчора колаборант Володимир Сальдо розіграв останню свою роль в спектаклі під назвою «добровільне приєднання». Гауляйтер заявив, що йому необхідна госпіталізація й «в.о. голови Херсонської області» буде Сергій Єлісєєв, який працює в ФСБ й не має відношення до України.

Ми вже повідомляли, що фактично саме Єлісєєв керує процесом окупації регіону з моменту призначення «головою уряду» Херсонщини у липні. Тепер же потреба у послугах Сальда зникла остаточно і нащадки чекістів можуть офіційно грабувати захоплений регіон та займатися репресіями. 

Зокрема за даними розвідки останнім часом збільшилась кількість випадків крадіжки елітних автомобілів. Російські військовослужбовці мародерствують в гаражних кооперативах Херсону за наведенням колаборантів. Крім того, поширюються випадки розселення росіян в захоплених квартирах.

Для цього росіяни формують списки квартир, власники яких лишили місто. Проте не варто думати, що таке мародерство це приватна ініціатива. Так, 26 липня окупанти зламали замки та викрали запаси продуктів захопленого Херсонського бавовняного комбінату, а на Харківщині є випадки мародерства майна місцевих з подальшим вивезенням майна військовій техніці до рф.

Також росіяни практикують віджимання бізнесу у підприємців, які не бажають з ними співпрацювати. Проте проблемою для них є те, що бізнес не лише приміщення чи товар, а й персонал. Останній відмовляється співпрацювати з ворогом.

Аналогічна ситуація й з лікарями. Зокрема в Бериславі (Херсонська область) місцеві лікарі відмовились обслуговувати росіян, тому ті були змушені завозити своїх лікарів, яких планували заселити в покинуті будинки місцевих. Проте громада вигнала окупаційних лікарів.

Творчість спротиву розширює географію

Українське підпілля цього тижня продовжує активно поширювати українську агітацію та наносити рідні символи на вулицях тимчасово окупованих населених пунктів.

Листівки поширювали в Севастополі й інших містах Криму, Херсоні, Мелітополі, Вовчанську (Харківська область), Троїцьке (Луганська область) та вищезгаданому Бериславі.

Росіяни так і не змогли взяти під контроль окуповані території: партизани нищать мости й підривають ворожі екіпажі

На тижні партизани підірвали залізничне полотно, яке використовувалася окупантами для перевезення військової техніки та особового складу в напрямку міст Василівка та Токмак. 

Водночас продовжується поширення українським підпіллям української агітації на вулицях півдня, зокрема в окупованому Криму. «Русофобія» дійшла такого рівня, що під Мелітополем невідомі викинули в смітник прапор окупанта.

В результаті росіяни навіть створили спецзагони «тітушок», які мають зафарбувати українську символіку в окупованих містах. Групи набрані нібито з місцевих. Проте чомусь «місцеві» закривають обличчя масками, або зйомку проводять зі спини. 

Дивно, що приховувати молоді, яка нібито не робить нічого протизаконного на відміну від «екстремістів» з українського підпілля.

Поки ж росіяни марно витрачають фарбу, в Херсоні підірвався автомобіль з екіпажем окупаційної поліції. В результаті один поліцай помер від понаднормової кількості заліза в організмі, один в лікарні з тим же діагнозом. 

Та не обов’язково когось підривати аби наближати нашу перемогу. На тимчасово окупованих територіях місцеві активно здають позиції ворожої армії. 

З отриманням високоточної далекобійної зброї українські військові отримали технічну можливість завдавати удари по складах та командним центрам в тилу росіян на окупованих територіях.

Велику роль в цьому почало відігравати українське підпілля, яке передає нову інформацію та допомагає верифікувати (підтвердити) наявну інформацію розвідки ЗСУ.

Росіяни розуміють, що не контролюють окуповані території й посилили заходи з власної безпеки. Зокрема це стосується амуніції ворожих патрулів, які тепер максимально екіпіровані.

Також в Запорізький області призначили нового поліцая, чия задача буде – боротися з українським підпіллям. Ним став Олег Колтунов. Він народився в Таганрозі, до цього призначення працював в Москві на посаді заступником начальника управління карного розшуку. 

Ворог шукає масовку для акцій з нібито підтримки місцевими «референдуму»

У тимчасово окупованих Мелітополі та Бердянську почався пошук колаборантів, які будуть створювати масовку в акціях підтримки референдуму.

Наразі в Мелітополь вже приїхали російські піарники та політтехнологи. Їхнім завданням є підготовка до «виборів» та «референдуму». Першим результатом є створення так званого громадського руху «Ми вмєстє з росією», який буде використовуватись для масовки за гроші в акціях нібито підтримки «референдуму» місцевими.

В основному така картинка має працювати для громадян рф, аби зменшити градус незадоволення війною серед місцевого населення. 

Відповідний центр набору колаборантів вже працює в Бердянську. Найняттям масовки займаються російські «волонтери», які також будуть й доповнювати масовку. 

Росіяни мають дефіцит робочої сили

Проте загалом з пошуком колаборантів в росіян не дуже виходить, адже місцеві відмовляються з ними співпрацювати. Так, для обслуговування окупантів на новоокупованих землях Луганської області не вистачає медперсоналу. Водночас поранених росіян стає все більше. Тому в область завезли лікарів з Новосибірська та Волгограда.

Проблеми є і в банківській галузі. Через нестачу працівників всі три відділення окупаційного «Промсвязьбанку» в Херсоні не почали повноцінно працювати.

Зауважимо, що саме цей банк має на меті економічну окупацію регіону, адже саме через нього відбувається перехід в «рублеву зону». Також банк відповідає за збір особистих даних населення для підготовки так званих «референдуму» й паспортизації. 

Крім персоналу ігнорують російські заклади й відвідувачі. Йдеться про освітні заклади в тому ж таки Херсоні. Школярі продовжують навчання дистанційно в українських школах, адже не бажають проходити курс русифікації, яку пропонують колаборанти

Водночас вчителі також ігнорують окупантів, й тому тим доводиться звозити вчителів з рф, адже навіть  педагоги з окупованого Криму не поспішають до Херсона.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: