Антифейк

Росіяни маніпулюють темою вакцинації українців

Навігація та корисні матеріали

Коротко

росіяни пишуть, що в Україні «складна епідеміологічна ситуація» через відмову закуповувати вакцини російського виробництва. Це – фейк

Опис фейку БРЕХНЯ

Через те, що у 2014 році Україна відмовилась від російських вакцин, в країні спостерігається складна епідеміологічна ситуація, адже колективного імунітету в українців немає. Це публікують пропагандистські Telegram-канали.

Спростування ПРАВДА

Відсутність російських вакцин в Україні пояснюється тим, що вони не були схвалені ВООЗ, на відміну від індійської вакцини, якою російська пропаганда лякала українців, з’ясували фактчекери проєкту БезБрехні.

Ситуація з вакцинацією в Україні поступово почала покращуватись лише після початку російсько-української війни у 2014 році, а точніше – ближче до 2019 року.

У 2019 році 93% дітей отримали курс щеплення проти кору. Щеплення проти дифтерії та правця також різко підвищилось у 2020 році.

Дитячий інфекціоніст і голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій наголошує, що Україна використовує тільки ті вакцини, які сертифіковані Європейським агентством з лікарських засобів і схвалені ВООЗ. Одіозний російський Sputnik проти COVID-19 не отримав схвалення ВООЗ через проблеми з проведенням досліджень.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: