Новини

Росіяни лякають українців «страшною» отруйною хмарою

Навігація та корисні матеріали

Росіяни поширюють у своїх каналах відео з хмарою, що утворилась після обстрілу аміакопроводу. Це фейк.

Брехня: «страшний» фрагмент з отруйною хмарою на 23 секунди вкинули у мережу російські пропагандисти, щоб показати наслідки витоку аміаку після обстрілу трубопроводу Тольятті – Одеса. Цей матеріал підхопили канали «Z-воєнкорів».

Правда: факт обстрілу окупантами мав місце у понеділок вночі, 5 червня. За інформацією очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова, у результаті терористичного обстрілу, у Куп‘янському районі сталася розгерметизація трубопроводу з аміаком.

«Станом на 22:29 загрози розповсюдження небезпечних речовин у Куп’янській громаді немає. Продовжуємо моніторити рівень забруднення, ситуація контрольована», – зазначили в ОВА.

Вдень 6 червня Синєгубов доповів, що на станції спрацювали запобіжні клапани і Завдяки цьому витік аміаку був відносно незначний.

«У Масютівці заміри показали 7 нанограмів на кубометр, при безпечних значеннях до 10 нанограмів. У Куп’янську аміаку в повітрі взагалі немає», – зазначив очільник області.

Вдруге окупанти вдарили по Куп’янському району вночі, 6 червня – зафіксовано шість «прильотів» поблизу насосної станції біля Масютівки.

«Станом на зараз аміаку в повітрі не зафіксовано, ситуація контрольована», – наголосив голова місцевої ОВА Синєгубов.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: