Антифейк

росіяни брешуть, що не депортували українських дітей, а «евакуювали» їх

Навігація та корисні матеріали

Після рішення МКС видати ордери на арешт путіна та «дитячої» омбудсменки львової-белової пропагандисти заявили, що «евакуація» українських дітей із зони бойових дій та переміщення їх до рф з метою «уникнення жертв серед мирного населення» не може вважатися воєнним злочином.

Депортацію українських громадян російські ЗМІ також назвали «гуманітарною місією щодо порятунку дітей з-під українських бомбардувань».

Але насправді «евакуація» неповнолітніх українців – це, відповідно до норм міжнародного права, депортація та насильницьке переміщення дітей, що прирівнюється до воєнних злочинів, зазначили журналісти StopFake.

Заперечують російський наратив про «евакуацію» українських дітей окупантами не лише журналісти, а й незалежна Комісія ООН. Міжнародні експерти 15 березня опублікували звіт, окремий блок якого присвячено результатам розслідування депортації українських дітей російськими окупантами.

У документі наголошується, що міжнародне гуманітарне право забороняє вивезення дітей стороною збройного конфлікту. Розглянувши випадки депортації 164 дітей віком від 4 до 18 років з Донецької, Харківської та Херсонської областей Комісія дійшла висновку, що рф винна у незаконному переміщенні українських дітей, що є воєнним злочином.

За даними Національного інформаційного бюро, станом на 20 березня росіяни депортували з країни щонайменше 16 226 українських дітей, особи яких встановлено.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: