Росія використовує міграційну кризу, щоб розсварити Польщу з іншими країнами ЄС, – експерт

Росія намагається використати міграційну кризу на польсько-білоруському кордоні, щоб посіяти антипольські настрої в Брюсселі та антиєвропейські у самій Польщі.

Про це заявив Міхал Марек з Центру дослідження сучасного безпекового середовища у Кракові під час дискусії «Міграційна навала Лукашенка: цілі та інформаційне супроводження гібридної агресії проти ЄС», повідомили Укрінформу в Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

«Мета (міграційної кризи – ред.) – дестабілізація ситуації в Євросоюзі. Чи росіянам вдається це зробити? Як на мене, ні. Польща стоїть на захисті своїх кордонів, з боку Євросоюзу отримуємо сигнали підтримки: починається процес включення ЄС та НАТО у захист кордону. Польща не відчуває, що залишилася одна», – прокоментував він.

За його словами, Росія штучно створила проблему і зараз пропонує її вирішення, використовуючи кризу у своїх цілях: щоб змусити Захід сісти за один стіл переговорів.

«Потрібно моніторити, як Німеччина і Франція поставляться до того, що Росія лобіює себе як посередника у процесі закінчення цієї кризи. Бо вона сполучена з «Північним потоком-2», зі спробою анулюванням санкцій з Лукашенка. Сподіваюся, Захід розуміє, у що грає Путін і не сяде за цей стіл переговорів», – підкреслив Марек.

Total
0
Shares

Пов'язані статті