Новини

Російське ГРУ керує фабрикою дипфейків для дискредитації військовослужбовців ЗСУ

Навігація та корисні матеріали

Відеоролики, які окупанти продукують і просувають у соцмережах через фейкові проукраїнські канали, націлені на західну аудиторію з метою послаблення підтримки України партнерами.

Відеофейки роблять емоційними, щоб викликати обурення та змусити людину поширити брехню, яка потім може стати «вірусною», встановили розслідувачі «Телебачення Торонто».

Одним з прикладів дипфейку є ролики про Воху – нібито українського військовослужбовця із синдромом Дауна, із якого знущаються побратими.

У цей відеофейк повірила і підхопила західна аудиторія на платформі Reddit, а також американський і проросійський пропагандист Алекс Джонс.

Розслідувачі також з’ясували, хто саме стоїть за російськими пропагандистськими каналами і знімає постановчі відео:

  • Денис Бутрік – луганчанин, який після російської окупації залишився в місті. Часто рекламує Telegram-канали, які входять в одну інформаційну сітку російської пропаганди;
  • Філіп Назаров – сепаратист «ЛНР», служить у пресслужбі так званої «народної міліції». Бутрік і Назаров – друзі, знайомі щонайменше з 2014 року.

Розслідувачі з’ясували, що відео про «Воху» розповсюджували через сітку російських telegram-каналів: «Рядовой на передовой», «Степной ветер» та канал «Розвідник», який зараз перейменовано на «Верон» та з яким пов’язаний Деніс Бутрік.

 У 2019 році СБУ повідомляла, що луганські пресофіцери з так званої «народної міліції» працювали на замовлення ГРУ. Група, яка під керівництвом колаборантки Катерини Васіліної займалась виготовленням та поширенням фейків, називалася «Сапфір», а «куратором» був кадровий співробітник підполковник ГУ ГШ ЗС РФ Сазонов Олександр Олексійович під оперативним псевдонімом – «Павел Бодров».

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: