Російська пропаганда не переписує історію, вона її фальсифікує, – Сергій Жуков

Навігація та корисні матеріали

Про це аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Сергій Жуков говорив у програмі «Під маскою пропаганди», навівши приклад брехні довкола Криму:

«Стандартний наратив, що Хрущов там щось порушив і подарував Україні Крим, включений зараз в сучасний підручник з історії Росії за 11 клас, хоча будь-яка перевірка фактів та всі історики, зокрема російські, знають, що все відбувалося згідно з радянським законодавством. Це не була одноосібна витівка Хрущова».

Пропагандистські ресурси можна поділити умовно на класичні «сміттєві» сайти, які цілеспрямовано працюють з некритично налаштованою аудиторією, і абсолютно не зацікавлені в тому, щоб розбавляти брехню правдою, наголосив аналітик Центру Максим Майоров:

«Але є також «сірі» інформаційні ресурси, які вдало міксують брехню з правдою. Вони мімікрують під об’єктивні видання, джерела і таким чином намагаються досягнути свого у людей, які сприймають отриману інформацію недостатньо критично».

Детальніше про фейкові «посилання на авторитети» дивіться у випуску програми «Під маскою пропаганди».

Цей матеріал підготовлено в рамках «Всеохопної інформаційно-просвітницької кампанії з протидії дезінформації», що впроваджується 1+1 Media та Smart Angel у співпраці з експертними організаціями за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю редакції програми і не обов’язково відображає позицію ЄС.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: