Новини

Родичі полонених військових музикантів з «Азовсталі» звернулися до Президента Туреччини

Навігація та корисні матеріали

Дружина артиста оркестру 12 бригади Національної гвардії України  Анастасія Ємельяненко, чоловік якої потрапив у полон на заводі «Азовсталь» у Маріуполі звернулася до Президента Туреччини, Реджепа Таїпа Ердогана, з проханням застосувати процедуру інтернування, евакуації українських військовополонених 12 бригади у будь-яку нейтральну країну світу.

Про це йдеться у петиції, яка була створена за ініціативи сімей військових музикантів, які потрапили у полон. Петиція відкрита до підписання

Дружина військовополоненого пише, що 29 липня 2022 року в колонії населеного пункту Оленівка, російською стороною було здійснено теракт над українськими військовополоненими. В наслідок обстрілу приміщення, частина українських військових загинули або отримали поранення.  Цей терористичний акт є доказом того, що Російська Федерація намагається приховати від світової спільноти свої злочини, вбиваючи полонених з особливою жорстокістю. 

За словами родичів військовополонених, Російська Федерація не дотримується законів ведення війни, розділів Женевської конвенції «Про поводження з військовополоненими».  А саме: 

  • не допускають представників Міжнародного Червоного Хреста; 
  • полонені піддаються катуванням;
  • не мають належного харчування;
  • утримуються в жахливих умовах без можливості елементарної гігієни;
  • поранені не мають відповідної медичної допомоги;
  • використовується моральний тиск ти дезінформація стосовно подій на фронті, життя та безпеки родини.

«Ми закликаємо Президента Туреччини, світову спільноту та ООН підтримати нас та проявити наполегливість у захисті військовополонених шляхом проведення процедури інтернування та вивезти до нейтральних країн усіх полонених 12 бригади військової частини 3057 НГУ, зокрема артистів оркестру, які вже багато місяців утримуються Російською Федерацію, і яким країна агресор не гарантує збереження здоров’я і життя.

Кожен з них мріє повернутись до рідної України та мати можливість підіймати дух українців і підсилювати віру в перемогу!», – йдеться у зверненні.  

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: