Антифейк

Пишуть, що причиною вибуху в турецькому порту Дериндже стала зброя для ЗСУ. Це не так

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Вибух у зернових резервуарах в порту Дериндже спровокувала зброя, яку планували передати Збройним силам України. Такі заяви поширили російські ресурси з посиланням на турецькі й закордонні ЗМІ.

Спростування ПРАВДА

Найбільш ймовірною причиною вибуху зернових резервуарів є вибухонебезпечна концентрація зернового пилу, заявив у коментарі для газети Hurriyet турецький інженер-хімік Емре Ергюн.

«Зерно прибуває на кораблі й транспортується до елеваторів за допомогою механічних носіїв. Тим часом воно подрібнюється. Кожна органічна речовина легко спалахує, а коли вона стає пилоподібною, то перетворюється на вибухонебезпечну… механічна іскра може запалити пилоподібну суміш, яка переноситься повітрям», — сказав Ергюн.

Водночас коментуючи цей інцидент, міністр сільського та лісового господарства Туреччини Ібрагім Юмакли заявив, що станом на зараз превалює версія про вибух, який стався через технічні наслідки, викликані стисненням пилу.

Отже, ні турецькі, ні закордонні ЗМІ не заявляли про виявлену на місці вибуху зброю або військову техніку. Версію зі зброєю вигадали російські фейкороби і самі ж запустили цей брехливий наратив.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: