Антифейк

Пропагандисти пишуть, ніби журналіст The Guardian визнав, що Путін переміг у війні в Україні. Це – неправда

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Британське видання The Guardian повідомило, що президент Росії здобув перемогу в конфлікті в Україні на тлі ситуації, що розвивається на Близькому Сході, через концентрацію там уваги Заходу. Про це пишуть російські ЗМІ.

Спростування ПРАВДА

Пропагандисти посилаються на подкаст Today in Focus, у якому ведучий Майкл Сафі обговорював поточне становище на фронті з кореспондентом The Guardian Люком Гардінгом, який щойно повернувся з України.

Як пишуть фахівці StopFake, Гардінг дійсно констатував, що наразі контрнаступ України застопорився, але також зазначив, що Зеленський не згоден із тим, що Україна перебуває в безвиході. Журналіст сказав, що українці «роблять неймовірні креативні речі, як, наприклад, удар ракетами Storm Shadow по штабу Чорноморського флоту Росії, який був вражаючим і, схоже, знищив дуже багато високопоставлених російських офіцерів».

Гардінг не говорив про те, що Путін переміг. Навпаки, наприкінці інтерв’ю він наголосив, що Україні необхідно давати те озброєння, яке допоможе перемогти росію. І що швидше, то краще.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: