Пропагандисти підштовхують українців до ідеї капітуляції: як працюють їхні маніпуляції

Припинити чинити опір російській армії — на поширенні саме цього наративу сконцентрована вся російська пропаганда. 

Як пояснює Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у новому відео на своєму YouTube-каналі, один із популярних меседжів пропагандистів — українці страждають через спротив, а не російську агресію.

«У своїх матеріалах вони акцентують на тому, що всі смерті та руйнування — через опір українців. А не тому, що російські війська вторглися на територію незалежної держави та обстрілюють її з різних типів озброєння», — говорить керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей.

«Росія — не агресор, який спричинив руйнування та винен у загибелі людей», —  саме  образ рятівника для українців «малюють» у своїх сюжетах російські пропагандисти.

Ще один популярний наратив російської пропаганди про те, що “Захід «зливає» Україну” також активно підхоплюється російськими медіа. Вони просувають у маси думку, що партнери України змушують її поступитися територіями. Для цього пропагандисти маніпулюють висловлюваннями відомих іноземців і в уявленні аудиторії збільшують вплив автора висловлювання на прийняття тих чи інших рішень. Для цього вони також використовують фальсифікацію громадської думки, як один зі своїх улюблених методів  розповсюдження пропаганди. 

Детальніше про те, як це відбувається дивіться в новому відео-експлейнері на каналі Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки,

Джерело: 24tv.ua

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

У росіян проблеми з колаборантами, а в Криму та Маріуполі набирає обертів спротив, – дайджест з тимчасово окупованих територій

Разом з Центром національного спротиву запускаємо дайджест новин з тимчасово окупованих територій. У цих матеріалах розповідатимемо про українців,…