Пропагандисти підштовхують українців до ідеї капітуляції: як працюють їхні маніпуляції

Припинити чинити опір російській армії — на поширенні саме цього наративу сконцентрована вся російська пропаганда. 

Як пояснює Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у новому відео на своєму YouTube-каналі, один із популярних меседжів пропагандистів — українці страждають через спротив, а не російську агресію.

«У своїх матеріалах вони акцентують на тому, що всі смерті та руйнування — через опір українців. А не тому, що російські війська вторглися на територію незалежної держави та обстрілюють її з різних типів озброєння», — говорить керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей.

«Росія — не агресор, який спричинив руйнування та винен у загибелі людей», —  саме  образ рятівника для українців «малюють» у своїх сюжетах російські пропагандисти.

Ще один популярний наратив російської пропаганди про те, що “Захід «зливає» Україну” також активно підхоплюється російськими медіа. Вони просувають у маси думку, що партнери України змушують її поступитися територіями. Для цього пропагандисти маніпулюють висловлюваннями відомих іноземців і в уявленні аудиторії збільшують вплив автора висловлювання на прийняття тих чи інших рішень. Для цього вони також використовують фальсифікацію громадської думки, як один зі своїх улюблених методів  розповсюдження пропаганди. 

Детальніше про те, як це відбувається дивіться в новому відео-експлейнері на каналі Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки,

Джерело: 24tv.ua

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

Розвінчання нової фальшивої «перемоги» росіян, ще ЗРК для України та загроза провокації у Білорусі. Головне за 20 листопада

Пропаганда рф вкотре фальсифікує свої «перемоги». Центр стратегічних комунікацій їх розвінчує Російські «известия» й інші медіа опублікували відео…
Читати

«Історія як зброя: як Росія перекручує наративи про Другу світову війну». Підсумки онлайн-конференції

Для Кремля історія — не щось, що треба вивчати і пам'ятати, а щось, чим треба керувати. Мета — спотворити історичний контекст, щоб Росія та її сучасні дії виглядали гідно й навіть героїчно. Аби виправдати власну агресію, підтримку терористів у світі, а також внутрішні злочини проти прав і свобод людини