Антифейк

Пропагандисти не полишають тему мобілізації в Україні: на цей раз пропонують фіктивну смерть та похорон

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Оголошення у мережі, де пропонується уникнути мобілізації шляхом оформлення довідки про смерть, є фейковим.

Опис фейку БРЕХНЯ

Клієнтам оформлять свідоцтво про смерть з усіма документами, медичними довідками, внесенням у відповідні реєстри і навіть «поховають». Вартість послуги – $10 тисяч і гарантована виплата за загиблого родича у 30 мільйонів гривень. Новину про це розповсюджує пропагандистське видання «РИА Новости».

Спростування ПРАВДА

Те, що «пропозиція» фейкова і її зліпили росіяни, починається з невдалих спроб кремлівців перекласти «Есть возможность организации мероприятия по ложным похоронам», що в результаті дає «Є можливість заходу помилкових похоронах».

«Навіть якщо уявити, що свідоцтво про смерть підроблять і навіть внесуть у держреєстр, то для виплат потрібно надати низку документів з військової частини, які надає командир до ТЦК. Для того, щоб родичам претендувати на виплати за загиблого військового, свідоцтва про смерть замало», – розібралися фактчекери проєкту «БезБрехні».

Фейкороби прорахувалися і з цифрами виплат – у випадку смерті/загибелі українського воїна, його рідні отримають не 30 мільйонів гривень, а 15 мільйонів, які розбиваються на частини.

Пропагандисти не полишають тему мобілізації в Україні та вигадують наративи та способи, як обдурити державу за принципом «можна не йти на війну і отримати гроші від держави».

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: