Антифейк

Пропагандистська маячня про Зеленського, Маска й Карлсона

Навігація та корисні матеріали

Кажуть, Зеленський висунув Маску ультиматум, аби той видалив акаунт Такера Карлсона з Twitter. Це – ворожа маячня.

Брехня: після появи відео Такера Карлсона в Twitter, у якому поширена велика кількість фейків про підрив Каховської ГЕС, офіс президента України дав Маску (власнику Twitter) 72 години на видалення акаунта Карлсона, інакше «буде вжито серйозних заходів». Таку абсурдну інформацію поширюють у соцмережах.

Правда: єдина реакція на відео з фейками Карлсона від Офісу президента – це допис у Twitter радника глави ОПУ Подоляка. Втім, у ньому не йдеться про ультиматуми та видалення сторінки фейкороба:

«Росія мінує шлюзи на окупованій ГЕС і підриває Каховську дамбу. Це аксіома. Десятки сіл і містечок йдуть під воду. Гинуть тварини. Люди сидять на дахах будинків і благають про допомогу. Екологічна катастрофа. Нищівні збитки українській енергетиці та агросектору, ризик великої посухи у трьох областях.

Деякі світові медіа: «Хто ж винен? Важко сказати… Ми ніколи не дізнаємося правду… Хоча правда очевидна. @ elonmusk: «Ідея! А послухаємо блог @TuckerCarlson із конспірологією про те, що це зробила сама Україна!» Це якась відверта форма абсурду? Чи доказ теорії «чим абсурдніша брехня, тим вигідніше її продавати»?»

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: