Навігація та корисні матеріали
Попри всі складнощі та виклики, це літо видалось неймовірно плідним на навчання.
Протягом трьох місяців літа навчальний напрямок Центру стратегічних комунікацій реалізував:
- Загальну короткострокову програму підвищення кваліфікації «Російська дезінформація та способи протидії їй», учасниками якої стали 61 державних службовців, представників комунікаційної та інших галузей державного управління.
Програма складається із 14 тренінгів, які проводяться протягом тижня. Мета навчання – підвищення обізнаності державних службовців із тем інформаційної та гібридної війн, а також розвиток практичних навичок із розпізнавання, протидії та правильного реагування на російську дезінформацію.
Програма реалізована спільно з Вищою Школою Публічного Управління у партнерстві з Міністерством закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку Великої Британії, Zinc Network та Центром демократії та верховенства права.
- Тренінг «Протидія дезінформації та стратегічні комунікації» для Донецької, Луганської, Сумської, Чернігівської, Черкаської та Кіровоградської областей.
Учасниками стали 70 державних службовців, представників відділів комунікацій органів державної влади, та представники місцевого самоврядування. Особлива цінність такої серії тренінгів полягає в можливості учасників створювати плани комунікаційних активностей та визначати стратегії кризових комунікацій з урахуванням специфіки кожного із регіонів. Також учасники мають змогу навчитись правильно реагувати на вже поширену дезінформацію та створювати ефективні спростування.
Тренінги були організовані Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України за підтримки UNDP в Україні та фінансування уряду Японії.
- Тренінги «Планування кампаній та стратегічні комунікації» та «Кризові комунікації».
Учасниками навчання стали 23 представники сімох місцевих адміністрацій та органів місцевого самоврядування, деокупованих та прифронтових громад.
Навчання було сфокусовано на декількох основних напрямках – стратегічні комунікації, планування комунікаційних кампаній та кризові комунікації. Учасники здобули практичний досвід у плануванні комунікаційних кампаній, розробили плани кризових комунікацій для своїх громад (визначали справжню кризу, складали карту різних типів криз, застосовували поведінковий підхід до кризових комунікацій, формували стійкість після подолання наслідків кризи).
По завершенню навчання всі учасники отримали відгуки та рекомендації на розроблені плани кризового реагування від експертів Центру. Тренінги були проведені спільно з фондом «Партнерство за сильну Україну».
- Тренінги для центральних органів виконавчої влади на теми «Протидія дезінформації у професійній діяльності публічних службовців», «Штучний інтелект у професійній діяльності державних службовців» та «Проактивні та реактивні методи боротьби з дезінформаційними наративами та неправдивою інформацією», «Комунікаційна стратегія та план».
Учасниками навчання стали 150 державних службовців, серед яких були представники Міністерства оборони, Служби безпеки, Міністерства енергетики, Міністерства соціальної політики, Генерального штабу Збройних сил України, Міністерства закордонних справ та інші.
Вони навчалися ефективно протидіяти дезінформації та дезінформаційним наративам, імплементували практичні заняття із фактчекінгу, детально розбирали можливості штучного інтелекту та практикувались у використанні ChatGPT у державних комунікаціях.
Тренінги були організовані Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України та у партнерстві з Міністерством закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку Великої Британії, Zinc Network та Центром демократії та верховенства права.
- Тренінг «Ключові навички працівників державних органів з протидії дезінформації», учасниками яких стали понад 200 державних службовців з «резерву відновлення».
Учасники заходу розглянули теоретичні основи протидії дезінформації, відпрацювали практичні навички, проаналізували реальні приклади російської пропаганди, навчилися розпізнавати фейки.