Піонерський салют, книги про Сталіна, пісні Газманова. Як росіяни знущалися з цивільних українців. Ексклюзив

До Миколаєва прибули п’ятеро українців, звільнених з полону за обміном. Четверо з них провели у полоні 109 днів. Це працівники стайні та пилорами з-під Гостомеля. Їх вивезли спочатку до Гомеля, потім до Курську, а звідти до Севастополя. Всі вони — цивільні. Але це не врятувало їх від тортур та знущань.

Кореспондент Центру стратегічних комунікацій поспілкувався з ними одразу після звільнення.

Окрім «звичних» фізичних тортур, вони піддавалися витребенькуватим психологічним.

Вітати тюремних наглядачів треба було піонерським салютом. Їх змушували читати та переказувати радянські книжки — про піонерів-героїв та життєписи Сталіна.

Вивчати та співати російський гімн, а також цілий набір російських пісень: «Мы — русские, с нами Бог!», «Дядя Вова, мы с тобой» та пісні Газманова.

Інколи співати доводилося до шести годин поспіль. Якщо хтось погано співав, били або змушували присідати 150 разів.

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

Росія продовжує атакувати Сєвєродонецьк, а Україна отримає нову партію озброєння після зустрічі у форматі «Рамштайн». Головне за 15 червня

ГОЛОВНІ НОВИНИ: У Брюсселі відбулася третя зустріч керівників оборонних відомств у форматі «Рамштайн». США нададуть Україні новий пакет…
Читати

Російські маніпуляції 13—19 вересня: не помітили агресію РФ і писали про заборону говорити російською

«Страна» не змогла згадати жодної спроби Росії захопити Україну й переконувала, що США не визнають агресію РФ. Сайти «групи Медведчука» та інші ресурси поширили фейк про «тренування крайніх націоналістів» американськими спецслужбами, який запустили російські державні ЗМІ. Майже у всіх проросійських медіа розповідали про американське управління судами в Україні.