Моніторинг

Патріарх війни під санкціями: дайджест російської пропаганди за 16 червня

Навігація та корисні матеріали

Пушилін і Медведєв не бачать майбутньої України, а головного «роскосмонавта» «заземлив» Маск. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди РФ за 16 червня.

  1. Одна пісня двома ротами
  2. Путін хоче оживити мертвяка
  3. Рогозін долітався. Поки що у Twitter
  4. Пропагандист вся Русі у рясі

Одна пісня двома ротами

16 червня ватажка «ДНР» Пушиліна нарешті показали на Петербурзькому міжнародному економічному форумі (ПМЕФ). Нагадаємо, напередодні у день відкриття на спільних зйомках з губернатором Бегловим Пушиліна було наказано ігнорувати.

І ось йому дали слово. І ось він наговорив. Наприклад, про те, що «рішення про проведення референдуму щодо приєднання «ДНР» до Росії прийматиметься після завершення спецоперації в Україні».

При цьому екс-десятник «МММ», який колись вважав за щастя сфотографуватися з Льонею Голубковим (головний герой телереклами сумнозвісної фінансової піраміди 90-х), відчув себе геополітиком і припустив, що «у найближчому майбутньому України як держави може не бути».

НАСПРАВДІ, він просто повторив те, що йому доручили ще раз повторити «старші товариші». За відсутності інших «спікерів» на ПМЕФ і Пушилін зійде за Бжезинського.

Тим більш, що увесь цей ПМЕФ-балаган з Кіркоровим і талібами, мавпами і совами, Лексусом і Вованом, Захаровою і Кисельовим –  лише нудний розігрів перед виступом хедлайнера – Путіна. Його промова 17 червня, анонсувалася ще за три дні до ПМЕФ як «дуже важлива». І вже є спойлер від Пєскова: мобілізацію Путін оголошувати не буде. Шкода. На форумі під гаслом «Новий світ – нові можливості» це могло б стати яскравим завершальним акордом.  

На тлі візиту голів Німеччини, Італії, Франції та Румунії до Києва, а також зустрічі у форматі «Рамштайн-3» із вже понад 50 країнами-учасниками, які словом і ділом засвідчили всебічну підтримку України, – пітерське збіговисько виглядає як стара гумористична передача «Аншлаг».

Чого варте лише чергове брязкання іклами «зиц-президента РФ Медведєва» в тому ж стилі, що й Пушилін: «Хто сказав, що за два роки Україна взагалі існуватиме на карті світу?». Як бачимо, Пушилін і Медведєв могли б співати свої балади дуетом. 

Путін хоче оживити мертвяка

А російський очільник 16 червня особисто намагався повернути до життя мертвяка. Російський автопром. Для того, щоб це воскресіння відбулось, РФ, нагадаємо, навіть офіційно визнала себе токсичною країною. Але нічого не допомагає.  У зв’язку з тим, що Путін мислить виключно стратегічно (як він сам думає), то він і розпорядився зробити «народний автомобіль».

НАСПРАВДІ, крах російського авторинку досяг небачених розмірів. За підсумками квітня 2022, ринок просів на 85,4% порівняно з квітнем минулого року. В РФ за квітень зробили 19,9 тисяч легкових автомобілів, за чотири місяці – 264 тисяч (падіння на 47,4%). Виробництво вантажівок склало 12,3 тисяч (мінус 30,4%), за чотири місяці – 52,5 тисяч (мінус 5,9%). Випуск автобусів скоротився на 65,2% у річному обчисленні та склав 598 одиниць, показник за чотири місяці – 3,6 тисяч (спад на 23,8%). За травень було продано лише 27,5 тисяч нових машин.

Що збирається оживляти Путін в цій ситуації неясно, але Гітлер свого часу теж дав команду створити доступний народний автомобіль. І хоча так з’явився легендарний Volkswagen Beetle («Жук»), гітлерівську державну машину це не врятувало. А путінська «бензоколонка» навіть автомобілі виробляти не може.

Рогозін долітався. Поки що у Twitter

16 червня Twitter, власником якого віднедавна є Ілон Маск, заблокував Рогозіна. Причина – розпалювання ненависті до України. Гендиректора «Роскосмосу» не розблокують доки він не видалить свій твіт, в якому йдеться про «те, що з’явилося на місці України, є екзистенційною загрозою російському народу».

Питання що, власне, робить керівник «Роскосмосу» у соцмережі яку заборонив Роскомнадзор залишимо серед риторичних. Ще до цього Рогозін називав Хантера Байдена (сина президента США) «наркоманом, п’яницею, розпусником та злодієм», погрожував «знищити Міжнародну космічну станцію», попереджав західну цивілізацію, що «захоплення прогресом поставить її на коліна», та писав про «українську біологічну зброю, яка діє на репродуктивну систему жінок».

НАСПРАВДІ, на висловлювання Медведєва, Рогозіна, Володіна вже давно ніхто у світі не звертає увагу. Це як зграя скажених собак, які своїм гавканням лише підбурюють один одного гавкнути ще раз і ще сильніше.

Але історія з Рогозіним це яскравий приклад того, як нікчемній людині можна зробити кар’єру «професійного патріота». І за це отримати синекуру – «Роскосмос», який Рогозін фактично власноруч і розвалив. Щоб приховати масштаби деградації, Рогозін оголосив про кінець мирного космосу і перехід його на воєнні рейки.

Але цього пориву не оцінив голова Рахункової палати РФ Кудрін, який доповів Путіну, що при аналізі виконання бюджету 2021 року виявлено порушення на 676 млрд рублів, а лідером за кількістю провалів стала держпрограма розвитку космічної діяльності. Яку власне і веде «Роскосмос».

Рогозін відповів аудитору у власному телеграм-каналі: «Не вперше викликають подив і обурення ворожі заяви Кудріна. Керівник Рахункової палати має бути, насамперед, висококваліфікованим та об’єктивним спеціалістом, а не професійним лібералом на високій держпосаді».

Отже, як бачимо, публічні чвари путінського оточення тривають. Вже чітко окреслені два табори: «професійні патріоти» (Кадиров, Володін, Медведєв, Рогозін) та «професійні ліберали». Останні поки явно себе не виявляють, але вони є. Адже зараз у фаворі «патріоти-яструби».

Пропагандист всея Русі у рясі

А ось того, патріарха РПЦ Кирила, хто мав би хоч за посадою бути «голубом миру», 16 червня Велика Британія внесла до санкційного списку. Власне, з «вівтарним хлопчиком», який вірно служить Путіну, так мало статись ще раніше. Але з останнього пакету санкцій ЄС Гундяєва викреслила Угорщина.

НАСПРАВДІ, вторгнення Росії в Україну підживлювалось і агресивною релігійною риторикою. Путін ще в липні 2021-го стверджував, що Україна та РФ «пов’язані спільною російською православною вірою». При цьому він звинуватив українців, які «нагло втручалися у церковне життя, що призвело до розколу». Патріарх «всея Русі» у всьому підтримував свого «кесаря».

Таку ж експансію РПЦ проводить і в інших країнах.

Washington Post пише, що прагнення Московського патріархату до панування у православному світі в останні роки набуло рис повноцінної релігійної холодної війни. Російські православні прелати боролися за церкви в Африці, Південній Кореї, Сінгапурі та інших місцях.

Патріарх Александрійський Феодор II інтервенцію РПЦ в Африці назвав «диким вовком, який приходять до вас і не пощадить стада». 

«Замість того, щоб підтримувати місцевих віруючих, Московський Патріархат роз’єднує їх», – заявив преподобний Перрі Хамаліс із приводу порушення Росією «богоугодної єдності» серед православних у Південній Кореї.

Ентоні Дж. Лімберакіс зі США заявив, що мета Росії – «використовувати православну церкву як політичний інструмент для російського націоналізму та експансії».

«Коли Кирил йде в інші юрисдикції, наприклад, в Африку чи Корею, це релігійне вторгнення», – сказав отець Олександр Карлуцос, духовний радник Ордену Святого Андрія.

«Росія ніколи ні на кого не нападала», – запевняв Кирил в той самий час, коли від артилерійських та ракетних обстрілів здригалася  Україна батьківщина східнослов’янського православ’я. Ці слова російського патріарха війни не забуде весь світ: від Америки до Африки. Велика Британія просто юридично це оформила. На історичну пам’ять.  

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: