Новини

Панічні дописи в соцмережах про величезні втрати ЗСУ в Бахмуті – чергова російська ІПСО

Навігація та корисні матеріали

Центр стратегічних комунікацій зафіксував нову інформаційно-психологічну операцію ворога у Facebook.

Росіяни поставили на рекламу допис, у якому президента України Зеленського звинувачують у тому, що Сили оборони «втратили 39 тисяч солдатів» під час оборони Бахмута.

Мовляв, потрібно було «слухати Залужного» та «відступати раніше», тоді «можна було би уникнути» таких втрат.

Ця ІПСО охоплює одразу декілька російських наративів. Так, у дописі вкотре згадують чутки про протистояння Зеленського та Залужного, які вже неодноразово спростовувалися. Крім того, українців намагаються налаштувати проти влади, яка начебто прирекла тисячі військовослужбовців на вірну смерть.

Насправді ж ЗСУ борються за Бахмут, аби окупанти не розширили фронт і не вдерлися в інші українські міста. При цьому головна задача – зберегти особовий склад, Україна цінує кожного свого воїна.

Наратив про тисячі втрачених солдат – лише емоційна маніпуляція. Інформація про точну кількість загиблих і поранених військових – засекречена.

Згідно з наявними у нас даними, ворожа пропаганда активно розповсюджує ІПСО через традиційно порожню сторінку під назвою Labtibea. За даними Центру стратегічних комунікацій, кампанія була запущена 5 червня.

Центр стратегічних комунікацій звертається до своїх читачів із закликом: якщо ви бачите у своїй стрічці публікації з порожніх сторінок, які мають явні ознаки фейку, пропаганди, ІПСО – не ставте їм жодних лайків і не пишіть жодних коментарів, адже будь-яка активність і взаємодія з такими постами підвищує їхню популярність. Необхідно тільки поскаржитись на публікацію.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: