Новини

Обережно! Зловмисники створюють фейкові акаунти українських волонтерів, військових і журналістів у соцмережах

Навігація та корисні матеріали

Створення фейкових сторінок українців – не нова схема для росіян. Вони прикидаються журналістами, волонтерами або військовими, щоб заволодіти певною інформацією, дискредитувати когось, видурити гроші або вкинути фейк.

Так, нещодавно у Telegram зʼявився канал журналіста Євгена Плінського, який нібито вступив до лав ЗСУ та почав вести «військовий щоденник». Насправді ж він продовжує працювати журналістом і не заводив нових сторінок у Telegram.

«Швидше за все, цей Telegram-канал створений росіянами або проросійськими силами для нової хвилі ІПСО та дискредитації Сил оборони України. Використовуючи фейковий «військовий щоденник», вони можуть намагатися дезорієнтувати суспільство та просувати ворожі наративи», – зазначив сам Плінський.

Також нещодавно жертвою шахрайської схеми стала продюсерка українознавчого проєкту Ukraїner. Від її імені зловмисники знайомилися з військовими, аби дізнатися їх персональні дані.

Крім цього, у березні стало відомо, що один із TikTok-акаунтів маскувався під особисту сторінку сержанта ЗСУ. Там публікували справжні відео українських воїнів, але з зовсім іншими наративами. Сторінка-клон мала понад 19 тисяч підписників, а деякі відео набирали мільйонні перегляди.

Зловмисники використовують частину фотографій і відео зі справжніх акаунтів, аби замаскуватися та втертися в довіру, тож будьте максимально уважні та не діліться особистою інформацією, поки не переконаєтеся, що переписуєтеся зі справжньою людиною.

А якщо впевнені, що перед вами – фейк, поскаржіться на нього, аби адміністрація соцмережі могла заблокувати шкідливу сторінку.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: