Антифейк

Новини про те, що «Україну купив західний фонд», – фейкові

Навігація та корисні матеріали

Фейк: російські Telegram-канали стверджують, що президент України Зеленський уклав угоду з приватною американською компанією BlackRock, продавши Україну. Мовляв, тепер всі українські стратегічні підприємства, землі та надра будуть належати іноземним компаніям.

Правда: український уряд оформив співробітництво з BlackRock (найбільшою у світі інвестиційною компанією за розміром активів) у Меморандумі про взаєморозуміння 10 листопада 2022 року. Мета співпраці – створити спеціальну інвестиційну структуру для подальшого залучення іноземних інвестицій.

Це має допомогти приватним інвесторам приєднатися своїм капіталом до реконструкції та відновлення української економіки після перемоги українців у війні. При цьому основне фінансове навантаження у цьому процесі має взяти на себе саме Україна.

Приватний іноземний капітал планують спрямувати на розвиток сільського господарства, енергетики, виробництва, інформаційних технологій та інфраструктури.

Тож співпраця з BlackRock піде Україні лише на користь – вона дозволить залучити капітал навіть на фоні не найкращої інвестиційної репутації у минулому.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: