Антифейк

Новини про те, що США «запропонували обмежити роботу СБУ через дії Зеленського», – фейкові

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Президент України використовує СБУ для придушення опозиції та проведення арештів усіх, хто виступає проти уряду. Тому США пропонують обмежити роботу Служби безпеки України, пишуть російські ЗМІ з посиланням на колонку екс-співробітника Пентагону Стівена Брайєна.

Спростування ПРАВДА

США надали Києву запропонований перелік пріоритетних реформ для обговорення та зворотного зв’язку в рамках підтримки України та її зусиль з інтеграції в Європу. Втім йдеться про реформи, спрямовані на боротьбу з корупцією, а не обмеження роботи СБУ.

Не відповідають дійсності й заяви про те, що Служба безпеки придушує опозицію. Співробітники СБУ ведуть контррозвідку, викривають колаборантів і навідників, проводять спецоперації та антитерористичні заходи.

Окремої уваги заслуговує й особистість автора колонки Брайєна. У своєму дописі він просуває російські наративи про те, що Україна не досягла прогресу в контрнаступі, росіяни знищили німецький танковий екіпаж на полі бою, а вбивство російського командувача ЧФ РФ Соколова – фейк.

А ще у травні 2023-го Брайєн стверджував, що головнокомандувач ЗСУ Залужний насправді загинув, а всі відео з ним сфальсифіковані українською стороною. Очевидно, що цей екс-співробітник Пентагону поширює вигідні Росії наративи та відверті фейки, тож вірити його словам не варто.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: