Антифейк

Новини про те, що поляки не бажають бачити у себе українських біженців, – маніпулятивні

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Антиукраїнські партії у Польщі почали отримувати більшу підтримку серед населення, поляки не хочуть бачити у своїй країні біженців з України. Про це пишуть російські пропагандисти з посиланням на CNN.

Спростування ПРАВДА

В оригінальній статі CNN під назвою «Доброзичливість Польщі щодо України слабшає. Крайні праві користуються нагодою» висвітлюється лише один із передвиборчих епізодів у Польщі – мітинг партії «Конфедерація» у Любліні напередодні виборів.

Ця політична сила відома своїми антиукраїнськими настроями та євроскептицизмом. Тож не дивно, що таку риторику учасники мітингу висловлювали й щодо українських біженців, пишуть фактчекери зі StopFake.

Водночас співрозмовники журналістів CNN впевнені у перемозі України. Вони говорили, що підтримувати Україну необхідно, хоча й варто вирішити багато проблем.

Висновок про те, що поляки «більше не бажають бачити у себе в країні українців», додумали росіяни, насправді у матеріалі не йдеться про це.

Соцопитування агентства CBOS, проведене у вересні 2023 року, показує, що 65% поляків підтримують прийом біженців з України у своїй країні.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: