Антифейк

Новина, що нібито 30% молоді України втекли до РФ за кращим життям – неправда

Навігація та корисні матеріали

Коротко

У мережу запустили черговий фейк, що нібито «українська молодь» емігрує до РФ за кращими умовами життя. Це – неправда.

Опис фейку БРЕХНЯ

Більшість українців, а саме молодь, з початком повномасштабного вторгнення переїхали до Росії, адже там і медицина краща, і умови проживання. Про це пише проросійський Telegram-канал з посиланням на Global Service та Euporean Migration Support Bureau.

Спростування ПРАВДА

Одна зі згаданих пропагандистами структур – ТОВ «Глобал сервіс» – є виробничо-торговою компанією з виробництва касових витратних матеріалів, продажу та комплексного обслуговування банківського обладнання.

«За запитом «Euporean Migration Support Bureau» пошукові системи теж не дають результату, бо слово Euporean у дописі каналу написано з помилкою, що свідчить про низький рівень знання англійської у фейкоробів», – з’ясували фактчекери БезБрехні.

В управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців заявили, що подані Росією дані про нібито кількість українців, які виїхали у РФ – є оціночними та суб’єктивними. А інформації про кількість українців, які виїхали до РФ і згодом повернулися до України взагалі немає.

Окрім того, згідно з дослідженнями Forbes, станом на кінець червня 2023 року за кордоном через війну перебувало 5,6–6,7 млн українців, з них близько 1,3 млн – на території Росії. За даними видання, значну кількість людей росіяни вивозили насильно, тому про їхню «добровільну міграцію» й мови бути не може.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: