Антифейк

Новина про те, що захисники України нібито «присягають на вірність росії», є ворожою маніпуляцією

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Військовослужбовці Збройних сил України склали присягу на вірність рф та перейшли на її бік. Українські військові ледь не батальйонами переходять на бік Росії для боротьби проти України. Цю інформацію тиражують деякі Facebook-користувачі та пропагандистські ЗМІ кремля.

Спростування ПРАВДА

Новина, яку вкинули в мережу фейкороби, подавалася без контексту і деталей, що створювало враження, ніби військовослужбовці України масово і добровільно припинили боротьбу в лавах ЗСУ та перейшли на бік країни-терористки.

«Кремлівська пропаганда, коли готувала цей наратив, свідомо не вказала, що йдеться про один батальйон [«Богдана Хмельницького»], сформований з українських військовополонених. Орієнтовно 70 українських військовополонених, яких «набрали» з різних російських колоній, дійсно склали присягу на вірність росії, але, ймовірно, під примусом», – з’ясували фактчекери грузинського проєкту «Детектор Міфів».

У доповіді американського Інституту вивчення війни зазначається, що російська влада тиснула і примушувала українських військовополонених приєднатися до «добровольчих» формувань, що є порушенням Женевської конвенції про військовополонених: «жоден військовополонений не може бути відправлений у такий район, де б він піддавався дії вогню із зони бойових дій».

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: