Антифейк

Новина про те, що всіх українців нібито зобов’яжуть платити за воду з колодязів і свердловин – маніпуляція

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Невідомий користувач соцмереж розповсюджує відповідний ролик з посиланням на постанову уряду та маніпулятивним коментарем, нібито «хлопців з сільської місцевості забирають на бійню навмисно, через що жінки там стають беззахисними».

Опис фейку БРЕХНЯ

Усі громадяни України, які мають колодязі та артезіанські свердловини будуть зобов’язані встановлювати лічильники і платити за використання підземних вод.

Спростування ПРАВДА

11 липня 2023 року з’явилася постанова № 703 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2012 року № 963 «Про затвердження Порядку державного обліку артезіанських свердловин, облаштування їх засобами вимірювання об’єму видобутих підземних вод», повідомляють журналісти StopFake.

Водночас в етері телемарафону міністр захисту довкілля та природних ресурсів Стрілець заявив, що облік свердловин, плата за користування водою та зобов’язання отримувати дозвільні документи стосуються винятково бізнесу.

«Українцям, які використовують воду з артезіанських свердловин для власних потреб, не потрібно встановлювати лічильники і платити за воду», – зазначив він.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: