“Найсильніша” армія світу та перекладання відповідальності за військові злочини: російські фейки за 20 березня

Росія обстріляла декілька житлових будинків у Києві
Росія обстріляла декілька житлових будинків у Києві, 14 березня 2022, фото Aris Messinis

Щодня мільйони українців стикаються із російською пропагандою. Вона шириться на телебаченні, радіо, у ЗМІ, соціальних мережах, а також з уст в уста. Щоб перемогти ворога, ми повинні протидіяти йому на всіх фронтах. Тому підготували для вас чергову підбірку російських фейків.

ФЕЙК: Вторгнення РФ в Україну – найшвидше просування військ в історії


Насправді

Скотт Ріттер – один з підкуплених росією західних “експертів”, якого постійно запрошують на російські канали. Там він вправно повторює тези російської пропаганди про неминучу перемогу РФ. В одному з таких інтерв’ю 25 лютого він авторитетно заявив, що Маріуполь взяли за одну годину. Нагадаю, армія РФ не може взяти Маріуполь вже третій тиждень. І оскільки не виходить Маріуполь “взяти”, вони вирішили Маріуполь знищити з лиця землі, разом із людьми, які там знаходяться.

Щодо величі російської зброї та “найшвидшого наступу в історії” – це повна маячня. У багатьох військових компаніях Наполеона, французька піхота маршем просувалася швидше, ніж механізована армія РФ в Україні. Навіть офіційний речник МО РФ більше не повідомляє про просування фронту.

Можна також порівняти вторгнення РФ в Україну з “Бурею в пустелі”, де війська США та коаліції за 100 годин звільнили Кувейт, знищили армію Іраку та вдерлися вглиб його території, примусивши Саддама Хусейна до перемир’я. 

ФЕЙК: “Азов” знищили басейн у центрі Маріуполя

Насправді

Після пологового будинку і театру, пропагандисти РФ перемикнулися на будівлю басейну, яку вони розбомбилиу той же день, що й Драмтеатр. Знову бачимо звинувачення у бік “Азову”, знову перекладання відповідальності за військові злочини на тих, кого РФ намагається знищити. Пропагандисти РФ не вигадують нічого нового, вони використовують все ті ж нікчемні й боягузливі інструменти. Нагадаємо, війська РФ знищили близько 80% Маріуполя за три тижні облоги.

Застерігаємо, що РФ веде потужну інформаційну війну проти України. В інформаційному полі щодня з’являється безліч фейків (неправдивої інформації). Щоб уберегти себе та близьких, слідкуйте та поширюйте інформацію тільки з офіційних джерел.

Total
0
Shares

Пов'язані статті