Антифейк

На фото розбитого терористами ізраїльського танку Merkava російський Т-90, знищений в Україні

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Мережею ширяться фото розбитого терористами ізраїльського танку «Меркава». Однак насправді це – російський Т-90, знищений в Україні.

Опис фейку БРЕХНЯ

Терористи з ХАМАС перетворили на мотлох ізраїльський танк «Меркава» під час нападу на Ізраїль. Такі дописи поширюються в соцмережах з фотографією підбитого танку.

Спростування ПРАВДА

Картинка, яка ілюструє дописи, – це скриншот з відео командувача Сухопутних військ ЗСУ Сирського, який показав момент знищення російського сучасного танка Т-90 воїнами роти ПТРК з 66-ї ОМБр на Лиманському напрямку, зазначили журналісти проєкту «Без брехні».

Фейк поширюють арабською та англійською мовами, але й російські пропагандисти не пройшли повз. Так, «воєнкор» Руденко написав, що «найкращі» ізраїльські танки бійці ХАМАС легко палять українською зброєю».

Таким чином він намагався не лише принизити Ізраїль, а й поширити наратив про передачу Україною західної зброї терористами. Детальніше про те, як російська пропаганда використала війну в Ізраїлі, щоб напружити дискредитувати Україну, ми розповідали тут.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: