Моніторинг

«Молодий енергійний Лукашенко впевнено керує країною»: про що брехала білоруська пропаганда минулого тижня

Навігація та корисні матеріали

Минулого тижня основним завданням, яке виконували державні ЗМІ Білорусі, було PR-забезпечення поїздки Олександра Лукашенка до Росії. Завдання ставилося традиційне, але його виконання стає дедалі складнішим в сьогоднішніх умовах. З одного боку – показати союзницькі відносини Москви та Мінська, «дружбу» Лукашенка та Путіна, а також довести абсолютну відданість офіційного Мінська офіційній Москві. З іншого боку – продемонструвати, що союз РФ і РБ має передусім економічне підґрунтя. Лукашенко публічно демонструє самостійність у прийнятті рішень, тому вступ Білорусі у війну проти України залишається малоймовірною.

Паралельно просувався найголовніший наратив: «У Білорусі все добре, ми впевнено розвиваємося, попри підступність ворогів, молодий енергійний президент Олександр Лукашенко впевнено керує країною».

Лукашенко відвідує центр підготовки космонавтів у Зірковому містечку.

У підмосковному Зоряному містечку Олександр Лукашенко відвідує Науково-дослідний випробувальний центр підготовки космонавтів імені Гагаріна.

На базі центру проходять відбір претенденти на політ у космос від Білорусі. Це шість дівчат. Очікується, що після Нового року визначать основного та дублюючого кандидата на політ у космос.

Олександр Лукашенко у Зоряному містечку спочатку відвідав будівлю з центрифугою, де саме проходило тренування однієї з претенденток у космонавтки від Білорусі. «Взагалі молодець!» – зазначив глава держави, спостерігаючи на моніторі, як дівчина справляється із навантаженнями.

Потім президент поспілкувався з дівчиною особисто. «Жива, здорова! Молодець! Я не вперше бачу таке випробування. Але ти взагалі! Як почуваєшся?» – спитав він.

Останніми днями цього тижня пропагандистам також довелося реагувати на падіння української ракети комплексу С-300 на території Білорусі. Тут одразу була помітна їхня розгубленість: готових методичок не було, а вказівки з Адміністрації президента довго не надходили, бо Лукашенко не поспішав реагувати, тягнув час. У результаті держЗМІ виявляли дива спритності та дипломатичності. І лише через деякий час почали підключатися чергові «експерти», які заговорили про «провину України та колективного Заходу, що стоїть за нею».

Президента було негайно поінформовано про падіння української ракети на території Білорусі. За його дорученням на місці працює група військових та слідчих.

Сьогодні в проміжок з 10.00 до 11.00 з території України на територію Білорусі відбулося падіння української ракети комплексу С-300.

Причини падіння наразі встановлюються. Розглядаються дві основні версії:

  1. Потрапляння ракети на територію Білорусі –  аналогічний до нещодавнього інциденту в Польщі, коли ракета полетіла не в той бік.
  2. Ракету було збито внаслідок роботи систем ППО Білорусі.

На місці події працюють спеціалісти СК, МВС, МО.

Відомості про постраждалих наразі відсутні.

«Приводів для занепокоєння немає», –  Олег Коновалов, військовий комісар Брестської області, за фактом падіння ракети на територію Іванівського району.

Клішевич про ракету, що впала: нас цим не залякати.

«Можна припустити, що нинішня ситуація безпосередньо пов’язана з тим, що ми співпрацюємо з нашим партнером – Російською Федерацією і останнім часом робота з нею налагоджується ще активніше, ніж раніше. У цьому випадку було завдання саме попередити. Українці не керують своєю країною сьогодні, тому ми повинні розуміти, що їхні американські куратори не зупиняться ні перед чим, як це робили в усьому світі. Однак очевидно одне: нас цим не залякати, у нас надійна система протиповітряної оборони», – висловився депутат.

Політолог Олександр Шпаковський, коментуючи падіння української ракети на території Білорусі у своєму Telegram-каналі, зазначив, що рано чи пізно це мало статися.

На думку політолога, Україна в сучасній формі становить загрозу безпеці Білорусі. Політолог додав, що в Україні має утвердитися дружній Білорусі та Росії політичний устрій.

Як бачимо, наратив буквально за день змінився: тепер усе подається у повному відриві від російського обстрілу ракетами території України. Свідомо складається враження, що українці просто запустили ракету на територію Білорусі, а білоруське ППО її збило. До того ж ніде не згадується, що комплекс С-300 сам собою – протиповітряний, тобто він просто відбивав чиїсь (російські) напади.

Європа

Тут – жодних нових наративів. Все по-старому: «європейці страждають від холоду і голоду, злидні стукають у двері європейських будинків, лише тому, що вони не захотіли дружити з Росією і підтримують Україну за вказівкою США».

Лавров заявив, що Захід скоро втратить можливості керувати світовою економікою.

Опитування показало, що громадяни Німеччини не вірять у швидке зниження інфляції.

Відомо, що в опитуванні брали участь 2057 громадян Німеччини віком від 18 років. 50% з них вважають ймовірним, що інфляція продовжить зростати і 2023 році. А 28% очікують, що темпи інфляції залишаться на найвищому рівні останніх місяців.

Понад тисяча компаній у Литві оголосили про своє банкрутство у 2022 році.

У 2022 році кількість збанкрутілих організацій у 1,5 рази перебільшила показники минулого року, – повідомляють у місцевому Центрі регістрів.

Литовські аналітики пророкують різкий стрибок банкрутств юросіб у найближчому майбутньому, через енергетичну кризу.

При цьому, з лютого 2022-го Вільнюс надав військову допомогу Україні у розмірі €283 млн. А у 2023 році планують виділити Києву ще €300 млн.

Жителі Франції почали отримувати талони на дрова через подорожчання електроенергії. Громадяни країни можуть отримати чек на суму від 50 до 200 євро з 27 грудня. Він видається лише французам, які опалюють свій будинок дровами.

Загалом, згідно з розрахунками, допомогу доведеться виділяти майже 70% французів, які топлять свої будинки дровами. Тобто талони отримають близько 2,6 мільйонів мешканців.

Україна

Щодо України, білоруські держЗМІ продовжують вести стратегічну лінію, нав’язуючи один принциповий наратив: «Україна не є самостійною державою, вона підпорядковується Заходу і діє за його вказівкою».

Для Заходу Україна є полігоном соціального та військового експерименту.

Таку думку висловив російський експерт Руслан Мармазов:

– І всі мешканці – це кролики, на яких проводяться експерименти. І Зеленський – це головний кролик. На ньому відточуються та налагоджуються схеми та формати, якими потім колективний Захід керуватиметься і на інших територіях.

Місто Бердичів Житомирської області: люди похилого віку від безвиході спалюють платіжки ЖКГ. (відео)

Політика, яку проводить адміністрація Джо Байдена щодо України, є втіленням зла – вважає колишній інспектор ООН зі спостереження за ліквідацією іракської зброї масового знищення Скотт Ріттер.

На його думку, США дали Україні зрозуміти, що кидають її. «Перед нами Україна, яка намагається боротися, намагається здобути перемогу, намагається зробити хоч щось, а ми їй не даємо, тому що хочемо лише, щоб боротьба тривала до останнього українця», – заявив він.

Друга лінія, яку проводить пропаганда, – «Україна програє на полі бою, все дуже погано, і Захід скоро перестане їй допомагати».

Марочко заявив про катастрофічні втрати ЗСУ в Артемівську.

Він повідомив, що зараз на бахмутському напрямку українські війська втрачають до батальйону на день, аналогічна ситуація спостерігається на соледарському та сватівському напрямках.

Зеленський подав сигнал тривоги Байдену.

Оглядач Al Mayadeen Аммар Брахмі, коментуючи поїздку Зеленського до США, поділився наступним прогнозом: «Це звичайний, рядовий візит? Звичайно ні. <…> Він є останнім сигналом SOS перед неминучою поразкою української армії».

Колумніст додав: російські військові ліквідували комплекси протиповітряної оборони ЗСУ, що загрожує масштабною поразкою Києву, тому Зеленський терміново вирушив до Вашингтона за додатковою допомогою.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: