Антифейк

Міжнародна організація немає жодного відношення до «порад», як убезпечити дитину від викрадення на органи

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Мережею ширяться «поради» від нібито міжнародної організації про те, як убезпечити дитину від викрадення на органи. Це – дезінформація.

Опис фейку БРЕХНЯ

Організація Save the Children in Ukraine випустила рекламу з турботливими порадами, як не зробити так, щоб вашу дитину не викрали на органи, адже біля лікарні №6 у Харкові знайшли могили немовлят із відсутніми внутрішніми органами, що підтверджують відповідні фото. Цю інформацію поширюють проросійські платні акаунти у популярних соцмережах.

Спростування ПРАВДА

Міжнародна організація Save the children in Ukraine вже спростувала свою причетність до цієї «рекламної кампанії» і «порад».

У коментарі фактчекерам проєкту «БезБрехні» в організації додали, що «акаунт, який поширює цю рекламу, заблокував їхню офіційну сторінку»:

«Ми не можемо навіть формально на неї поскаржитись. Тож ми знаходимо інші способи, як це зробити: через партнерів і колег з глобального офісу».

Щодо фото «виявленого поховання дітей без органів у Харкові», то воно зроблене у жовтні 2022 року в місті Лиман, після звільнення міста ЗСУ і не має жодного стосунку до організації. На знімку медики-криміналісти ексгумують тіла загиблих від російської агресії під час окупації міста.

З початком повномасштабної війни пропагандисти РФ активно експлуатують фейк про торгівлю органами.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: