Антифейк

Мережею шириться ролик, де стверджується, що зброя, яку союзники постачають Україні, опинилась у ХАМАС. Це – фейк.

Навігація та корисні матеріали

Опис фейку БРЕХНЯ

На кадрах видно назву на ящиках – Bangalor і на трубках з вибухівкою: жовтою фарбою англійською написано Torped Bangalor і рік виготовлення 04-2018. Цей відеоролик запустили пропагандисти руху ХАМАС.

Спростування ПРАВДА

Заряд вибухової речовини в трубі для подолання перешкод завжди називався Torpedo Bangalore – «Бангалорська торпеда». Також немає жодних доказів на інших зразках цього озброєння, де б torpedo писалося torped.

«Варто наголосити, що класичні Torpedo Bangalore не випускають з 2017 році, а замість них на озброєння Британії та США поставляють версію Advanced Performance Bangalore Torpedo (APBT). До абревіатури на ній додалася назва компанії Chemring Energetics UK, але дати у форматі 04-2018 там також немає», – встановили фактчекери проєкту StopFake.

До того ж на справжніх Torpedo Bangalore не наноситься дата, але пишеться номер партії, в якому може бути зашифрована і дата. Але відкрито дату не наносили.

Цим фейком пропаганда намагається нав’язати думку, що Україна або її партнери постачають/продають зброю бойовикам ХАМАС для атак по Ізраїлю.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: