Новини

Мережею шириться новина про те, що «фундацію Зеленської звинувачують у торгівлі людьми». Це – ворожий вкид

Навігація та корисні матеріали

Центр стратегічних комунікацій розвінчав чергову брехню росіян, яку небайдужі читачі надіслали у наш бот.

Брехня: організація першої леді України під прикриттям допомоги приховано торгує дітьми, деякі з них потрапляли до рук педофілів по всій Європі. Про це пишуть російські Telegram-канали з посиланням на видання The DC Weekly.

Правда: видання, яке поширило таке «сенсаційне викриття», не заслуговує на довіру, проте його часто цитують російські ЗМІ.

По-перше, автори статтей The DC Weekly – фейкові. Зокрема, біографія Джессіки Девлін, яка нібито написала матеріал про фундацію Зеленської, – вигадана (журналістку називають видатною та визнаною, але навіть Google нічого про неї не знає). А на фотографії в її профілі насправді зображена письменниця Джудіт Баталіон.

По-друге, у розділі (https://dcweekly.org/contact-2/) «Контакти» написана повна нісенітниця для видимості заповнення сторінки текстом та кілька email-адрес, навіть не повʼязаних з назвою видання. Завдяки цьому сайт лишається анонімним, хто несе відповідальність за матеріали – не зрозуміло.

Щодо самої статті, то як докази у ній використовують відео з нібито свідченнями водія фундації Зеленської. Однак виглядає воно, як черговий вкид сумнівної якості – відео піксельне, чоловіка не видно за маскою та капюшоном, він розмовляє французькою.

Жодних доказів того, що фундація Зеленської торгує дітьми, не існує. Їх вигадує ворог, аби дискредитувати українську владу та Україну загалом.

Водночас Міжнародний кримінальний суд має реальні докази того, Росія займається депортацією українських дітей, тож уникнути відповідальності причетним до цих злочинів не вдасться.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Повідомити про фейк

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: