Антифейк

Мережею шириться карикатура із Зеленським-«ненажерою» на обкладинці. Це – підробка

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

До Дня подяки американський журнал Washington Monthly випустив номер, на обкладинку якого помістив карикатуру з президентом України Володимиром Зеленським та американською сім’єю. «Дякую, але треба більше», каже український президент опісля того, як усе з’їв. Про це пишуть кремлівські пропагандисти.

Спростування ПРАВДА

Насправді такої обкладинки ніколи не існувало і до цієї карикатури американське видання Washington Monthly не має жодного відношення, розібралися фактчекери Без брехні.

«Аналіз спрощується тим, що журнал виходить раз на 2-3 місяці. В архіві видання за 2023 рік з січня до жовтня розміщено обкладинки всього чотирьох номерів», – зазначили розслідувачі.

Окрім того, на розміщеній фейкоробами обкладинці вказано, що це номер за листопад-грудень, проте на справжній обкладинці номера за вказаний період поміщено фото президента США Байдена.

Пропаганда РФ для створення цієї брехні вкотре звернулася до свого старого прийому про втому «колективного Заходу» від війни в Україні та нібито «невиправдано завищені апетити» української влади у питанні допомоги Європи та США.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: