Новини

«Медіаповітря» у 2021 році стало набагато чистішим, – Соловей

Навігація та корисні матеріали

Про головні події у боротьбі з дезіфнормацією у попередньомк році, а також порядок денний на майбутнє розповідає керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей у матеріалі про підсумки та тенденції в українському медіапросторі від наших колег з «Детектор Медіа».

— Які головні загрози та проблеми бачите у медіа і чого слід чекати від 2022 року?

— В наступному році політичне протистояння всередині України буде загострюватись. А разом із цим позиція власників медіактивів буде чіткішою і радикальнішою. Тому найбільшою небезпекою є подальша поляризація редакційної політики ЗМІ у зв’язку з позицією їхніх власників.

— Наскільки у 2021 році Україна та світ просунулися у боротьбі з дезінформацією? Чи побачили ви якісь ефективні рішення, приклади, законодавчі ініціативи, проекти?  

— Найвагоміший крок України у  боротьбі з дезінформацію — закриття пулу каналів Віктора Медведчука. Дивлячись на це рішення за майже рік, щоразу переконуюсь, що воно було правильне. «Медіаповітря» стало набагато чистішим, хоча й не очистилось на 100%. 

Позитивним сигналом є те, що й світ визнає правильними радикальні кроки України в боротьбі проти російських телеканалів — їх закриття. Це той шлях, яким Україна пішла ще у 2014—2015 роках, і тоді нас за це критикували. Але час показав, що Росія просто цинічно використовує демократичні механізми для досягнення своїх цілей. Так, зараз ми спостерігаємо трансформацію настроїв в Німеччині, де закрили трансляцію німецької версії Russia Today на тубі і позбавили його ліцензії на трансляції через супутник.  Ще одне позитивне рішення — влада усвідомила помилковість закриття каналу мовлення на закордон UA.TV і цього року виділила гроші на відновлення іномовлення.

Детальніше про головні медійні виклики у сфері інформаційної безпеки у минулому та цьому році від експертів читайте в матеріалі наших колег.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: