Аналітика

Лукашенко – головний авторитет у Східній Європі, а візит Байдена до Києва – піар: наративи білоруської пропаганди минулого тижня

Навігація та корисні матеріали

Минулого тижня у білоруському інформаційному просторі з’явився цікавий тренд: «Лукашенко як головний авторитет у Східній Європі». У цьому випадку перетинаються кілька пропагандистських меседжів. Перше – те, що Мінськ, як і раніше, розраховує стати посередником для врегулювання ситуації навколо України. Або хоча б переговорним майданчиком, як було у 2014-2015 роках. Лукашенку це потрібно, тому що він розуміє: у разі беззаперечної перемоги будь-якої зі сторін (РФ чи України) він втратить владу в країні, оскільки стане не потрібен. А знову виступивши у ролі посередника – залишиться потрібним, а отже, збереже владу.

До того ж тепер, прагнучи стати миротворцем, Лукашенко все більше апелює до Китаю. Причому демонстративно. Судячи з пропагандистських наративів, офіційний Мінськ дуже хоче стати для Пекіна свого роду «регіональним миротворчим представником».

Лукашенко: якщо позицію Китаю щодо конфлікту в Україні не буде почуто, це призведе до серйозних наслідків.

«Жодне питання у світі сьогодні без Китаю не може вирішуватись. Китай став глобальною країною зі своєю глобальною політикою. Я знаю, сьогодні-завтра Сі Цзіньпін виступить із заявою щодо конфлікту в Україні. Прошу звернути увагу на те, що це незвичайний для китайської політики крок».

Глави МЗС Білорусі та Китаю обговорили мирні ініціативи Пекіна та підготовку візиту Лукашенка. Керівники зовнішньополітичних відомств підтвердили зацікавленість у подальшому поглибленні всепогодного та всебічного стратегічного партнерства, а також готовність до взаємної підтримки на міжнародній арені.

Водночас Олександр Лукашенко у держЗМІ почав буквально «тролити» Джо Байдена. Навіть дивує величезна кількість пропагандистських публікацій, яка присвячена цій темі. У пересічного білоруса, який отримує всю інформацію з державних джерел напевно склалося б враження, що Джо Байден – підліток, що провинився, а Лукашенко – суворий вчитель. І навколо цього процесу крутиться вся світова політика.

Лукашенко про візит Байдена до Києва: це піар, щоби на коні війни прискакати у виборчу кампанію.

Глава держави зазначив, що візит Байдена до України стоїть в одному ряду з інцидентом з китайською повітряною кулею, збитою Сполученими Штатами. “У цій низці стоїть і візит Джо Байдена до Києва. Такий дрібний, непристойний крок”, – сказав білоруський лідер.

При цьому він зауважив, що цінує Джо Байдена як Президента та його рішення відвідати Київ: “Молодець він. Сів, поїхав, спитав дозволу у Росії або попередив Росію, проте поїхав”. Однак подібний хід не можна вважати оригінальним, подібний візит, теж з американського боку, вже був не так давно, натякнув Олександр Лукашенко.

Військовий експерт: запросивши Байдена до Мінська, Лукашенко показав прагнення миру. Повний коментар доктора військових наук, професора Миколи Бузіна читайте на SB.BY.

Інтерв’ю Лукашенку закордонним та білоруським ЗМІ ставить Захід перед вибором.

«Польський уряд завжди діє на шкоду своїм громадянам, — зробив різку заяву на цьому тижні Niezależny Dziennik Polityczny. — Погіршення відносин із сусідніми країнами, введення іноземних військ і ввезення зброї, підготовка поляків до участі в чужій війні — все це не тільки шкодить іміджу Польщі на світовій арені, а й викликає у населення почуття загибелі та краху, що наближається». Як запобігти тому й подібному — чіткі відповіді на це питання дало інтерв’ю Президента Білорусі для іноземних та білоруських ЗМІ. Експерти основні посили Глави нашої держави чудово почули. Чи почують їх сильні світу цього?

Білоруські пропагандисти минулого тижня через незрозумілу причину активно мусували тему народного ополчення, яке навіщось створюється в Білорусі. Взагалі, сам по собі цей проєкт виглядає абсолютно абсурдним, але його ще й дуже активно розкручують білоруські державні медіа.

Міністр оборони Віктор Хренін: чисельність народного ополчення може становити до 150 тисяч осіб.

За його словами, структури народного ополчення більшою мірою будуть затребувані у сільській місцевості, але й створення їх у великих населених пунктах теж не виключається.

– Це стосується і міст, але рішення про створення прийматимуть безпосередньо на місцях відповідні керівники. Може, у Мінську й не треба буде народне ополчення творити. Тут як вирішить голова Мінського міськвиконкому, так і буде. Ми побачили, що більший запит саме у сільській місцевості, там, де на кілька сільрад може бути лише одна дільнична. Там потрібні люди, які в період воєнного стану сприятимуть у підтримці порядку місцевою владою. Коли не виключена діяльність різних диверсійних груп, розгул злочинності, мародерство… Будь-яке можливе. Ми дивимося як відбувається на конфлікт на Півдні і бачимо, що нам потрібен такий склад, такий організм, на додаток до системи забезпечення обороноздатності нашої країни.

Хто потрапить у народне ополчення та які завдання воно виконуватиме? Хренін відповів на головні запитання. Документ розроблено Міністерством оборони спільно з Міністерством внутрішніх справ.

Україна

За темою України загалом кількість пропагандистських публікацій минулого тижня була відносно невелика. Здебільшого – висвітлювався візит Джо Байдена до Києва, а ось річниця початку війни – дуже слабка. Дуже впала кількість публікацій про те, що Захід передає Україні ту чи іншу зброю.

Натомість знову з’являється багато відеороликів, які ображають та принижують українців. Але й тут є відмінність: практично зникли відео із зони бойових дій, більше не показують «успіхи російської армії», «героїчних російських солдатів» тощо.

Українські біженці б’ються за їжу у магазині Польщі

Українським біженцям б’ють машини у Німеччині

Польща готується вигнати чи мобілізувати українців? Поліція складає списки

Українець слав тонни наркотиків для солдатів ЗСУ під виглядом комбікорму

ЗСУ труять тухлими консервами – таку їжу надсилають солдатам

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: